Facebook Google+ Twitter

15. edycja Targów Książki w Krakowie – dzień trzeci

W trzecim dniu targów zwiedzający uczestniczyli w czytelniczym flash mobie i spotkali się z m.in. prof. Jerzym Bralczykiem i pisarzem Grahamem Mastertonem. Papierowy Ekran 2011 niestety nie trafił do Wiadomości24.pl. Zwyciężyła Wywrota.pl.

 / Fot. PAPW sobotę, 5 listopada, odbył się wielki czytelniczy flash mob, podczas którego zwiedzający 15. Targi Książki w Krakowie wspólnie przeczytali fragment tekstu Czesława Miłosza „Ale książki”. Kopie rozdawane były w kasach, recepcjach targowych, punktach rejestracji gości. Na znak lektora Piotra Kraśki o godz. 12 każdy zwiedzający zatrzymywał się i odczytywał na głos wiersz Noblisty. Akcję wspierała firma Label Art.

Na tłumy czytelników czekali m.in. podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski, polityk Władysław Bartoszewski, językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, aktorka Katarzyna Cichopek, ks. bp Antoni Długosz, aktor Artur Dziurman, poetka i tłumaczka literatury Julia Hartwig, prezenter Tomasz Kammel, podróżnik Jarosław Kret, dziennikarz Wojciech Mann, wokalistka Kora Jackowska, pisarz Graham Masterton, podróżniczka Beata Pawlikowska oraz muzyk Zbigniew Wodecki.

Oficjalne logo Papierowego Ekranu 2011. / Fot. Monika StawiarskaRównież nasz serwis miał udział w dzisiejszym dniu targów, ponieważ był
wśród nominowanych do konkursu Papierowy Ekran 2011. Od 2007 roku witryny internetowe rywalizują o statuetkę Papierowego Ekranu. Zwycięzca musi w najbardziej interesujący i nowatorski sposób przyczyniać się do promocji czytelnictwa, udowadniając, że Internet to świetne medium do dyskusji o książce.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się dzisiaj, w trzecim dniu trwającej w Krakowie 15. Edycji Targów Książki, o godz. 15.15 w sali seminaryjnej nr 2. Lubimyczytać.pl zdobyło Nagrodę Czytelników. Papierowy Ekran 2011 przypadł portalowi Wywrota.pl. Wyróżnienia otrzymały lekturyreportera.pl i polskailustracjadladzieci.pl

Organizatorami konkursu jest Fundacja "NADwyraz" oraz Miesięcznik "Wydawca" i działający przy nim portal WWW.wydawca.pl, a w kapitule zasiadają Ewa Chuchro (pracownik naukowy Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW), Jolanta Gwioździk (Prezes Polskiego Towarzystwa Bibliologicznego, pracownik naukowy Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach), Dorota Koman (redaktorka, recenzentka, poetka), Maria Kuisz (przedstawiciel miesięcznika „Wydawca”), Wojciech Kucharski (Prezes fundacji "NADwyraz") oraz Marta Lipczyńska (przedstawicielka Laureata Papierowego Ekranu 2010, portalu Ryms.pl).


Oto lista dwudziestu witryn nominowanych w 2011 roku do nagrody:

wiadomosci24.pl
archipelag-magazyn.pl
latarnia-morska.eu
lubimyczytac.pl
papierowymotyl.pl
wywrota.pl
7smoki.eu
kochamksiazki.pl
miastoksiazek.blox.pl
paranormalbooks.pl
poezjem.pl
www.polskailustracjadladzieci.pl
pozarozkladem.blogspot.com
publixo.com
www.slowairzeczy.pl

zacofany-w-lekturze.blogspot.com
eksiazki.org
lekturyreportera.pl
lekturki.com
readeatslip.wordpress.com


Spotkanie z czytelnikami Ks. bp Antoniego Długosza. / Fot. Monika StawiarskaDla planujących odwiedzić targi w ostatnim dniu, podajemy nazwiska autorów, którzy spotkają się z czytelnikami. Marcin Meller i Anna Dziewit-Meller będą podpisywać Gaumardżos. Opowieści z Gruzji o godz. 11 na stoisku A13. Między godz. 11, a 12 na stoisku A20 Zuzanna Kurtyka i Adam Sosnowski złożą swoje sygnatury na dziele Zuzanna Kurtyka. Sumienie i polityka. O godz. 12 na stanowisku A47 odbędzie się spotkanie z Bohdanem Smoleniem i Anną Karoliną Kłys, autorami Niestety wszyscy się znamy. O godz. 13 zwiedzający będą mieli możliwość spotkania oko w oko z zabawnym duetem prowadzących programu "Mam talent" - Marcinem Prokopem i Szymonem Hołownią.

Zobacz także:
15. edycja Targów Książki rusza już 3 listopada w Krakowie

Dobiegł końca pierwszy dzień 15. edycji Targów Książki w Krakowie

Drugi dzień 15. edycji Targów Książki w Krakowie już za nami

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.