Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12971 miejsce

15 kwietnia Światowym Dniem Trzeźwości

Podejmij wyzwanie, w Światowym Dniu Trzeźwości zrezygnuj z picia alkoholu! Dlaczego to takie istotne? Przeczytaj!

Alkohol kusi. / Fot. Ewa MasnyPrzemek (31 lat) lubi się po pracy napić piwa. Ma zawsze w swojej kawalerskiej lodówce kilka puszek, na wypadek wizyty kumpli. Marta (29 lat) po ciężkim dniu relaksuje się biorąc aromatyczną kąpiel i sącząc czerwone wino, czasami lampkę, czasami butelkę. Ola (25 lat) jest klubowiczką, imprezuje przynajmniej raz w tygodniu, bywa że częściej. Ostatnio zauważyła, że gorzej radzi sobie z pracą na kacu, więc zrezygnowała z wizyt w klubach w środku tygodnia, bo przecież na imprezie nie da się nie pić. W zależności od nastroju wybiera albo czystą wódkę, albo Żołądkową, albo Tequilę z cytryną i solą. W życiu tych ludzi alkohol jest stałym towarzyszem. Do kolacji nigdy nie może zabraknąć wina, do meczu piwa, a na imprezie "strzałów". Nie chodzi o to, że bez alkoholu świat jest gorszy, nie, po prostu wielu z nas lubi się napić i nie widzi w tym nic złego, tylko czy w piciu faktycznie nie ma nic złego?

Podejmij wyzwanie - nie pij!


15 kwietnia w Światowy Dzień Trzeźwości, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje aby przynajmniej na ten jeden dzień zrezygnować z tradycyjnej lampki wina, małego piwka czy większej popijawy. Dlaczego to takie istotne? Otóż dlatego, że alkoholizm jest jedną z popularniejszych chorób, jaka trawi ludzi od wieków, a także głównym źródłem patologii społecznych, przemocy, przestępstw na tle seksualnym, itp.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobry artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bartłomiej Kwapisz
  • Bartłomiej Kwapisz
  • 15.04.2011 13:46

pozdrawiam wszystkich ćpających alkohol i zabraniających innym zażywania innych substancji-tkwijcie dalej w swojej głupocie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.