Facebook Google+ Twitter

15 lat Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-02 22:50

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji obchodzi 15-lecie. Z tej okazji w warszawskiej Sali Kongresowej odbyła się Wielka Gala Integracji.

Gościem honorowym imprezy zorganizowanej w przeddzień Dnia Osób Niepełnosprawnych był premier Donald Tusk. Przemawiając do zebranych wyraził nadzieję, że Polska będzie europejskim liderem w dziedzinie znoszenia barier. Dodał, że nowoczesna Europa mierzona jest standardami, które powodują, że życie ludzi z ułomnościami staje się lepsze.

Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji w ciągu piętnastu lat udało się wiele zdziałać na rzecz osób niepełnosprawnych - podkreśla jego prezes Piotr Pawłowski. Zmiana postaw wobec niepełnosprawnych i edukacja - to najważniejsze pola działania stowarzyszenia. Kampanie edukacyjne o skakaniu do wody, parkowaniu na miejscu dla niepełnosprawnych czy zachęcające do zatrudniania niepełnosprawnych to tylko niektóre z nich.

Szczególnie ważne dla niepełnosprawnych jest to aby być środowiskiem dobrze poinformowanym - dodaje Piotr Pawłowski. Magazyn "Integracja", portal www.niepelnosprawni.pl czy audycje w radiu i telewizji tworzą platformę informacyjną dla niepełnosprawnych.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto dwa konkursy. W dziennikarskim konkursie "Oczy Otwarte" główną nagrodę zdobył Cezary Galek z Radia Zachód za cykl reportaży na temat osób niepełnosprawnych. W konkursie "Warszawa bez barier" nagrodę główną zdobył Dom Studenta UW numer 4 przy ulicy Zamenhofa za kompleksowe rozwiązania architektoniczne na rzecz osób niepełnosprawnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.