Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9302 miejsce

15 lat temu oskórował studentkę z Krakowa. Będzie go szukać FBI

W 1999 roku w Wiśle odnaleziono ciało 23-letniej studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zabójca obciął ofierze kończyny i oskórował ją. Po 15 latach polskim śledczym w rozwikłaniu sprawy pomogą specjaliści z FBI i Europy Południowej.

 / Fot. By Mtoddson [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsJak podaje tvn24.pl, w 1999 roku załoga statku płynącego Wisłą natrafiła na zmasakrowane zwłoki. 23-letnią studentkę z Krakowa pozbawiono kończyn oraz oskórowano. Badania w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie dowiodły, że było to działanie celowe. Członkowie Archwium X, specjalnej grupy badającej nierozwikłane sprawy, opisując zbrodnię, zestawiali ją z działaniami mordercy z "Milczenia owiec".

Zabójcy nie udało się złapać. Teraz, po 15 latach, polskim śledczym pomogą zagraniczni eksperci, m.in. biegli z FBI. Sprawą zajmie się również fachowiec z Europy Południowej specjalizujący się w przypadkach tortur.

"To jedyny taki przypadek oskórowania znany w cywilizowanym świecie" mówi oficer krakowskiego oddziału Archiwum X. Fachowość z jaką działał zabójca, może wskazywać na to, że pracował np. jako rzeźnik.

Śledztwo nie przynosiło rezultatów i prokuratura umorzyła sprawę. Została ona jednak wznowiona w 2012 roku. Zwłoki ekshumowano w nadziei, że ich badania za pomocą nowych technologii, umożliwią zebranie większej liczby informacji o zabójcy. Śledczym udało się już m.in. wykryć szczątki roślinne, które nie występują w wodzie, lecz w zaledwie kilku miejscach na lądzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.