Facebook Google+ Twitter

15 lutego czas na Zderzenia Poetyckie w Sosnowcu

Zapowiada się ożywienie na literackiej mapie województwa śląskiego. Po raz pierwszy w sosnowieckiej Galerii Patelnia 15 lutego zderzą się ze sobą poeci ze Śląska i Zagłębia.

- Pomysł organizowania imprez poetyckich Zderzenia ma długą genezę – wyjaśnia Edyta Antoniak, pomysłodawczyni projektu. - W trakcie pisania pracy magisterskiej o poezji Sławomira Matusza zetknęłam się z publikacjami Piwnicy Literackiej Remedium działającej w Sosnowcu w latach 1981-86. Rozmowy z poetami Remedium zainspirowały mnie do szukania możliwości ożywienia dawnego życia kulturalnego miasta, stworzenia możliwości dyskusji, wymiany myśli, jak niegdyś w Piwnicy Literackiej.

Pierwsze spotkanie z cyklu Zderzeń będzie miało charakter quasi-pojedynków między poetami. Po stronie Zagłębia staną Sławomir Matusz, Paweł Barański i Patrycja Kaleta. Śląsk reprezentować będzie trójka poetów z Tarnowskich Gór: Andrzej Kanclerz, Łukasz Loskot i Anna Krztoń. Oprawę muzyczną zapewni Patryk Filipowicz, który na ten wieczór przygotował niespodziankę. Gościem specjalnym będzie redaktor miesięcznika Śląsk, wybitny pisarz, poeta i tłumacz literatury węgierskiej - Feliks Netz.

- Zderzenia w swych założeniach mają być cyklicznymi spotkaniami, na kwiecień już przygotowujemy skład poetycki z Łodzi, a na czerwiec chcemy zaprosić poetów z Gdańska - mówi Edyta Antoniak.

Zderzenia Poetyckie, 15 lutego godzina 18, Galeria Patelnia w Sosnowcu na ulicy Warszawskiej 3. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.