Facebook Google+ Twitter

15. Maraton Pisania Listów Amnesty International. Pomóż ludziom, których prawa są łamane

Między 6 a 16 grudnia piszemy listy do władz w obronie osób, których prawa są na całym świecie łamane. Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów już po raz 15.

 / Fot. screen YTW tym roku w Polsce listy można będzie pisać w 441 miejscach w całym kraju - lub online, przez stronę Maratonu.

Maraton ma już 15 lat

Nie wszyscy wiedzą, że pomysł Maratonu narodził się w Polsce. Po raz pierwszy został zorganizowany w Warszawie w 2001 roku. Udało się wtedy napisać ponad 2 tys. listów. Dzisiaj Maraton Pisania Listów (Write for Rights) to największa międzynarodowa impreza poświęcona ochronie praw człowieka. Każdego roku odbywa się w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia.

- W zeszłym roku udało nam się napisać ponad 214 tys. listów - wszystkie zostały wysłane do adresatów. W ten sposób doprowadziliśmy m.in. do uwolnienia Yorm Bophy z Kambodży oraz demonstrantów z Placu Błotnego w Rosji, a także poprawiliśmy sytuację kilkunastu innych więźniów sumienia - informuje AI na stronie internetowej.

Ludzie listy piszą. Z całego świata wysłano ich ponad 2 miliony

- Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Dlatego co roku organizujemy Maraton Pisania Listów, a przez cały rok działamy w ramach Pilnych Akcji - informuje AI na stronie internetowej.

Jak możesz pomóc?

Na stronie internetowej Amnesty International znajdziesz mapkę z oznaczeniem miejsc, gdzie będzie trwał Maraton. Możesz także napisać list online lub wesprzeć Maraton finansowo.Zobacz też:
Giną robotnicy budujący infrastrukturę na mundial w Katarze. Upamiętni ich specjalna budowla?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.