Facebook Google+ Twitter

15 marca Simian Mobile Disco rozpalą 1500 m do wynajęcia

Solec, ach ten Solec - dopiero skończył się morderczy weekend w 1500m, a już zasypują nas kolejne doniesienia i obowiązkowe koncerty. Simian Mobile Disco, Łona i Webber, Włodi i kilku DJów: oto przedni pomysł na marzec.

 / Fot. SimianW marcu jak w garncu, jak to powiada ludowa mądrość. Otóż ten garniec funkcjonuje też w 1500m, gdzie elektronika najróżniejszej maści miesza się z hip hopem, a od czasu do czasu zdarzy się też jakiś zacny pop, przewinie trochę R&B, i tak dalej.

Atrakcje zaczną się już w ten piątek - 8 marca, w dzień kobiet, kiedy to na scenach klubu pojawią się ultra ważni - zapowiadani dzisiaj przy okazji Dour po części - DJe: Gesaffelstein, francuska błyskotliwa nowość na rynku techno i elektro, która podbijać będzie lada moment wszystkie ważniejsze imprezy plenerowe, oraz Brodinski, rodak poprzedniego, tyle że ten już ma staż dość imponujących kilku lat na scenie i renomę istotnej dla DJki postaci. Te dwa sety zaczną grzmieć o godzinie 21:00 na Solcu. Spieszcie się, bo ostatnia pula biletów właśnie jest rozbijana.

9 marca z kolei - prezentacja wytwórni PETS recordings, a więc międzynarodowa reprezentacja prężyła się będzie, pokazując
co najlepsze w dorobku tegoż wydawnictwa. Będzie to jedna z dwóch odświętnych i specjalnych edycji Pets Recordings - jednej nocy wystąpią oni w Warszawie, kolejnej w Watergate Berlinie, promując zarazem składankę, która chwilę później ujrzy światło dzienne. Będą więc i założyciele - Catz N'Dogz, skład rodem z Polski, i Eats Everything z Wielkiej Brytanii, ich rodaczka Heidi, Tim Paris z Francji, rzecz jasna, trochę portugalskich klimatów: Trikk, A1 Bassline, SLG, Chmara Winter i lokalny/rezydent BLCKSHP. Zdecydowanie liczba artystów i powaga sprawy wskazuje na kolejną noc, którą trzeba będzie przetrwać. A ci, co wolą ją przetrwać w miękkości kanapy, w dresach i skarpetach, z herbatą w ręku, mogą rzucać okiem na relację na żywo: http://www.be-at.tv/
A później już prosta droga do kolejnej rewelacji - 15 marca Simian Mobile Disco w 1500m. Ja nie wiem, gdzie się ci wszyscy fani Simianów podzieją w tym klubie. Będzie piekło po raz drugi, nie ma wątpliwości - pamiętam rozmiary zainteresowania na Openerze, to był tłum gigantyczny, a i skala przedsięwzięcia, cały ekwipunek, techniczne zaplecze ich grania na żywo też jest zdecydowanie przestrzenne. Tak więc będzie to zjawisko interesujące, trochę wbrew prawom fizyki - a z drugiej strony świetna okazja, żeby sprawdzić, jak ten jednak głównie festiwalowy, zakrojony na wielkie sceny zespół poradzi sobie w kameralnych dość przestrzeniach 1500. Myślę, że będzie znakomicie. Nie dajcie się zwieść, to wcale nie wszystko tej nocy...

Dla wytrwałych i dla fanów hip-hopu, którzy elektro sobie odpuszczą, gratka będzie dzień później - 16 marca Łona i Webber z Pimpsami dostaną w ręce własne złotą płytę, a potem zademonstrują koncertem, za co właściwie ta nagroda. Łony z oprawą instrumentalną warto posłuchać, a o dobre nastroje dbać będą też Ment XXL z Rasmentalism.

A na koniec miesiąca:

Najpierw 22 marca kolejna długa noc z gatunku futurystycznej elektroniki. Zaroi się od DJów, a nawet zapewniona zostanie VJska oprawa VJ Igorni - czeka was długa, międzynarodowa lista artystów, którzy staną za deckami:

Main Stage:
BODDIKA (Nonplus)
KASSEM MOSSE (Nonplus)
SHOJU (Concrete Cut) [CA/PL/UK]
DEAM LIVE (Concrete Cut/Loveless)
MUSTNOT SLEEP B-DAY SET (Music Of The Future/1500m2)

Red Theater:
BLCKSHP (Pets/1500m2)
ESSENCE x JAN PIOTR SZATAN (Głębokie Pasmo)
MAL (ŻuŻuŻi/Groove Diggers)
PTR1 LIVE (Concrete Cut)
THE PHANTOM (Silverback Recordings)
WARSAW CALLING (1500m2)

Black Room:
2STY
GEDZ (Biuro Ochrony Rapu / UrbanRec / High Time Label)
BUSZKERS X GROH X JNKP (Junoumi Crew)
MCQ (Razmatazz/Kabackie Koty)
PVRE GOLD (Lineout.pl/Loud & Clear)


I jak w przeplatańcu, po elektronice zakróluje hip-hop, i to faktycznie w takiej skali i jakości, która w Polsce uchodzić może za królewską - swoje urodziny będzie 23 marca na Solcu świętował sam Włodi z legendarnej Molesty Ewenementu, a do tego na scenie pojawią się jego świetni goście: Sokół, Pono, Numer Raz... Śmietanka ta wsparta zostanie DJskim ramieniem DJów B i Pandy. Zapowiada się doskonale.

A ja zapraszam do zaglądania na Facebooka https://www.facebook.com/1500qm, gdzie znajdziecie jeszcze więcej informacji. I do śledzenia ich wydarzeń, o czynnym udziale nie wspominając.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.