Facebook Google+ Twitter

1,5 miliarda euro - Allegro sprzedane!

Popularny serwis handlu aukcyjnego Allegro został sprzedany. Nowym właścicielem serwisu jest Ton Vosloo - szef koncernu medialnego Naspers.

 / Fot. screen ze strony wwww.allegro.plTo już koniec Allegro, przynajmniej w jego dotychczasowej formie. Bowiem - jak podaje Gazeta Wrocławska - serwis został sprzedany. Ta popularna platforma handlu aukcyjnego, licząca już blisko 7,5 miliona użytkowników, znalazła się w sferze zainteresowań południowo-afrykańskiego koncernu medialnego Naspers, który kupił serwis za niebagatelną kwotę 1,5 miliarda euro. Włodarze Allegro zapowiadają znaczące zmiany profilu działalności serwisu i przekształcenia go w internetowy dom handlowy, w którym aukcje będą odgrywać pomniejszą rolę.

Potentat medialny, jakim niewątpliwie można nazwać Naspers, jest już właścicielem naszego rodzimego Gadu-Gadu, a ostatnio do swojej stajni dołożył największy chiński komunikator - QQ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.03.2008 23:29

To mniej więcej tak będzie z TVP po zmianach wedle modelu PO

Komentarz został ukrytyrozwiń

"aukcje będą odgrywać pomniejszą rolę" ? no nie, to to już nie będzie allegro. szkoda, bo aktualnie jest to najlepsza strona z aukcjami i powinna zostać tak jak jest teraz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.