Facebook Google+ Twitter

15 najlepszych soundtracków według magazynu Spinner

Magazyn Spinner, przy okazji wydania ścieżki dźwiękowej do filmu "Igrzyska Śmierci", postanowił wyróżnić 15 najlepszych soundtracków w historii kina.

 / Fot. Materiały prasowe"Igrzyska śmierci" mogą kiedyś występować w tego typu rankingach, jako jeden z najlepszych soundtracków" - napisano na stronie Spinnera. W zestawieniu magazynu znalazły się ścieżki dźwiękowe, które stały się popularniejsze niż sam film, zajmując ważne miejsce w popkulturze, dodały im niepowtarzalnego uroku, lub też z innych powodów są ważne dla świata muzyki filmowej.

I tak wśród piętnastu najlepszych, znalazły się soundtracki do filmów "Orbitowanie bez cukru", "Więcej Czadu" z Christianem Slaterem, "Kolory", czy "Samotnicy". Na liście znalazł się także album wyprodukowany przez Trenta Reznora - muzyka do filmu "Urodzeni Mordercy" Olivera Stone’a. Oprócz tego, z popularniejszych tytułów, w rankingu znalazł się kultowy już soundtrack do filmu "Kruk", który, według Spinnera, otworzył furtkę mrocznej muzyce rockowej do szerszej publiczności.

W zestawieniu znajduje się także soundtrack do filmu "Romeo i Julia" z 1996 r. Album okrył się potrójną platyną i jest ważną częścią filmu Luhrmanna. Muzyka do "Dziewczyny w różowej sukience" pomogła w promowaniu muzyki nowej fali, zespołów takich, jak Echo and the Bunnymen, czy New Order.

"Eminem był średniej klasy aktorem w tym marnym autobiograficznym filmie, ale to właśnie Oscarowa piosenka "Lose Yourself" sprawiła, że stał się ważną ikoną w mainstreamie" - pisze Spinner o soundtracku do "8 Mili", która również znalazła się na liście. Ważną dla magazynu okazała się także muzyka do filmu "Dzieciaki", elektroniczny soundtrack do filmu "Go", ścieżka do "Sądnej Nocy", kultowego "Trainspotting", filmu młodzieżowego "Uczniowska balanga" oraz najnowszego filmu w zestawieniu - "Powrót do Garden State".


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.