Facebook Google+ Twitter

15 tys. prac Kirka w serialu "Gilmore Girls"

Miasteczko Stars Hollow to nieduża miejscowość w Stanach Zjednoczonych, w której wszyscy mieszkańcy znają siebie nawzajem. Jest ono zamknięte dla nowych przybyszów i tylko niektórzy "obcy" mogą zostać pełnoprawnymi mieszkańcami.

Stars Hollow to również miejsce na ziemi 30-letniej Lorelai Gilmore oraz jej córki Rory, głównych bohaterek serialu "Gilmore Girls". Lorelai (Lauren Graham), pochodząca z bogatej rodziny, która przynależy do arystokracji, jako 16-latka zachodzi w ciążę. Kiedy rodzi się Rory (Lorelai pod wpływem leków przeciwbólowych nadała córce własne imię), Lorelai wyprowadza się z domu i zamieszkuje w Stars Hollow. Szybko zostaje zaakceptowana przez dość hermetyczne społeczeństwo, które nie lubi obcych. Tu wychowuje swoją córkę. Bohaterki poznajemy, gdy Rory (Alexis Bledel) ma już 16 lat. Fabuła wydaje się być oczywista, ale w tym serialu nic takie nie jest.

Rory to nadzwyczaj dojrzała, młoda dziewczyna, która już od 7. roku życia marzy o studiach na Harvardzie. Jej życie kręci się głównie wokół szkoły i nauki. Ale jak to zwykle bywa (zwłaszcza w serialach) w jej życiu pojawia się miłość. Dla kontrastu, Lorelai to wieczne dziecko. Uwielbia infantylne gadżety. Często zachowuje się dziecinnie, jakby próbowała stworzyć sobie dzieciństwo, które utraciła z powodu nierealnych wymagań rodziców oraz z chwilą narodzin Rory. Jednocześnie, stanowi ona przykład bardzo odpowiedzialnej matki, która utwierdza w swoim dziecku przekonanie, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce. Codzienne kłopoty za szkołą, pracą, mężczyznami oraz apodyktycznymi rodzicami Lorelai (którzy znów pojawiają się w życiu głównych bohaterek) to zarazem wspaniała okazja do pogłębiania przyjaźni między matką i córką. Głównymi wątkami serialu jest przyjaźń Lorelai i Rory, rodzące się uczucie między Lorelai i Lukiem oraz szkolne i miłosne perypetie Rory.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Martusia By
  • Martusia By
  • 15.05.2011 20:54

Wiecie jak ja bardzo tęsknie za serialem?? Najsympatyczniej oglądało mi się GG w TVN7 w sobotnie wieczory, nie na komputerze, ale właśnie w tedy! dla mnie to rytuał, który z przerewami trwał 7 lat! Bardzo chciałabym się jeszcze raz spotkać z nowymi przygodami mieszkańców Stars Hollow, tym bardziej, że ostatnie sezony troszeczkę odbiegały od pionu wcześniejszych, ale i tak Lorelai i spółka są dla mnie najlepszymi serialowymi postaciami! Wszystkie inne seriale tego typu się głęboko chowają przed GG!
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maja Malinowska
  • Maja Malinowska
  • 12.05.2011 14:20

Tak, to wspaniały, inteligentny obraz zwykłego życia z ogromną dawką humoru, który uczy nabierania dystansu do samego siebie. Na wszystkie moje smuteczki to właśnie ten film jest najlepszym lekarstwem. Bardzo tęsknię za wszystkimi bohaterami i mam cichą nadzieję, że Amy Palladino dotrzyma słowa i zbierze wszystkich do kinowej wersji tego cudownego filmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak ja uwielbiam ten serial. Wszystkie 7 sezonów obejrzałam dwa razy i na pewno na tym nie poprzestanę;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.