Facebook Google+ Twitter

15 tysięcy porcji żywnościowych trafiło do potrzebujących w stolicy

Przed warszawskim kościołem św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu zakończyła się "Wigilia dla potrzebujących". W kolejkach po wigilijne dania stało nieustannie po 300-400 osób. Jana Kościuszkę wsparła firma "Rolnik", która ufundowała 10 ton produktów w puszkach. Także warszawiacy przynosili jedzenie, które dodawano do paczek dla potrzebujących.

Zdjęcie ilustracyjne, posiłki dla potrzebujących w Gdańsku / Fot. PAPAkcja wydawania posiłków ubogim, którą w Krakowie od 12 lat organizuje Jan Kościuszko, w stolicy odbyła się po raz pierwszy.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Jan Kościuszko. Pierwsza "Wigilia dla potrzebujących" odbyła się 12 lat temu w Krakowie. Wtedy ciepła zupa grzybowa i pierogi z kapustą trafiły do rąk 5 tysięcy bezdomnych i ubogich. - Z roku na rok potrzebujących było coraz więcej - mówi Kościuszko. W zeszłym roku w Krakowie posiłek otrzymało 50 tysięcy osób. - Co roku dziennikarze pytają mnie ile wydaliśmy pierogów, ile porcji zupy. Co roku opowiadam im, że bijemy rekordy, ale są to smutne rekordy. Chciałbym, żeby bezdomnych było jak najmniej - twierdzi organizator "Wigilii dla potrzebujących".

W tym roku, posiłki po raz pierwszy wydawane były w Warszawie. Stołeczna akcja odbywała się w sobotę, 19 grudnia, przed Kościołem Świętej Anny Przy Krakowskim Przedmieściu. Jej organizatorami byli: Jan Kościuszko i Rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kochanowski. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11, zakończyło około godziny 19.

Równolegle do posiłku, organizowana była zbiórka żywności. - Z jednej strony mamy tych, którzy mogą coś dać, a z drugiej potrzebujących - mówił Kościuszko, zachęcając do przynoszenia paczkowanego jedzenia na miejsce akcji.

Plakat promujący wydarzenie / Fot. organizatorWydarzenie wspierała także Chorągiew Stołeczna ZHP. - Harcerze będą na posterunku od samego początku do końca - mówił Waldemar Kowalczyk, komendant warszawskiej chorągwi. Ich zadaniem będzie m.in.: pilnowanie porządku, a także udzielanie niezbędnej pomocy medycznej.

Organizatorzy przygotowali 200 tysięcy pierogów, 6 ton bigosu i 6 tysięcy litrów zupy grzybowej. - Jeśli jakieś jedzenie zostanie, rozdzielone będzie pośród noclegowni - deklaruje Kościuszko.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Wspaniała inicjatywa. Pewnie wraz z Panem Janem życzylibyśmy sobie by akcja nie nie musiała z roku na rok nabierać takiego przyśpieszenia.
Tym bardziej należy docenić zasługi organizatorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo za patronat nad akcją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spiewali "Pod Buda"- nie przenoście nam stolicy do Krakowa -

wyszło wieęc na to, że przeniesiony zostanie Kraków do stolicy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.12.2009 18:49

Z tego co się orientuję, to ma się to odbyć w Warszawie jak i w Krakowie, ale nie w tym samym czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szacun dla W24 za tą akcje :))).

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Warszawie, niedaleko Zamku Królewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na impreza odbywa sie w Krakowie czy w Warszawie? Czy w obu miastach jednocześnie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatem spotykamy się w sobotę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i brawo!

"Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Jan Kościuszko. Pierwsza "Wigilia dla potrzebujących" odbyła się 12 lat temu w Krakowie."

Nazwisko polskiego bohatera narodowego zobowiązuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i bardzo dobrze że takie akcję są organizowane!!!! Brawo dla W24 :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.