Facebook Google+ Twitter

15. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - już od czwartku!

Znani autorzy i ludzie kultury, prezentacja oferty wydawniczej i wiele nowości! Gdzie? Jak zwykle w Galerii BWA Awangarda przy ul. Wita Stwosza 32. Kiedy? Od 30 listopada do 3 grudnia. Dla kogo? Dla wszystkich miłośników dobrych książek! Warto!

Promocje Dobrych Książek, często w skrócie nazywane "targami książki", to wydarzenie, które zawsze witam z radością. Przede wszystkim dlatego, że w jednym miejscu mogę zobaczyć wszystkie najciekawsze nowości na rynku księgarskim, zapoznać się z ofertą ulubionych wydawnictw, usłyszeć ukochanych autorów i... spotkać starych, dobrych znajomych. W czasach studenckich te spotkania kończyły się czasem na wspólnych posiedzeniach w jednej czy drugiej knajpce z cennymi zakupami w torbie. I na dyskusjach o... książkach, oczywiście!

Jak co roku, odbędą też spotkania z autorami, połączone z promocją ich najnowszych dzieł. W tym roku spotkają się z czytelnikami między innymi Krzysztof Mroziewicz i Andrzej Stasiuk. Na spotkaniach z autorami trudno o wolne miejsce siedzące pięć minut przed rozpoczęciem. Często po prelekcji autora wywiązuje się ciekawa dyskusja.

Zwykle już od pierwszych godzin trwania targów przechodzą przez Galerię BWA tłumy i trzeba się przeciskać, żeby dotrzeć do niektórych stolików z rozłożonymi książkami. Ale nie traćmy cierpliwości, bo świadczy to o dużym zainteresowaniu czytelnictwem i przeczy głosom niektórych czarnowidzów, jakoby Polacy czytali coraz mniej.

W naszym kraju ceny książek są wciąż zbyt wysokie. W związku z tym, dużym zainteresowaniem cieszą się we Wrocławiu dwie księgarnie taniej książki: jedna w hotelu Monopol przy ul. Świdnickiej i druga przy ul. Ruskiej. Można w nich nabyć pozycje, które "nie zeszły z magazynów", wydane trzy, cztery lata temu i dawniej. Ceny są na kieszeń wykształciucha, raczej nie nabitą plikami banknotów okręconych gumką. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że targi przyciągają tyle osób, bo w trakcie ich trwania można dokonać zakupów po okazyjnej cenie, a nawet potargować się. A w tłumie słyszy się dyskusje na najwyższym poziomie akademickim..."Promocje Dobrych Książek" to znane we Wrocławiu hasło do pospolitego ruszenia dyplomowanego (i nie tylko) ludu pracującego!

Organizatorem tegorocznej imprezy jest Ośrodek Kultury i Sztuki. Wstęp na targi i wszystkie imprezy towarzyszące jest bezpłatny.
Szczegółowe informacje znajdziemy na tej stronie: http://www.wpdk.okis.pl/aktualnosci_2006.php

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ja też, także do zobaczenia! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę! Obowiązkowo! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.