Facebook Google+ Twitter

15 września głosuj na polski cud natury. Dziś Światowy Dzień Głosowania na Mazury

Mazury to jedyny polski kandydat pretendujący do tytułu "Nowego Cudu Natury". - To ostatni moment, by zmobilizować społeczeństwo - przekonują organizatorzy. Głosować można do 11 listopada.

Konkurs na 7 Nowych Cudów Natury to projekt szwajcarskiej fundacji New7Wonders, założonej przez Bernarda Webera. Poprzednie inicjatywy organizacji spotkały się z dużym zainteresowaniem społeczeństwa. Wybrano już 7 Architektonicznych Cudów Świata oraz 7 Cudów Świata.

Czytaj też: Nowe 7 Cudów Świata - Wielkie Jeziora Mazurskie w finale

 / Fot. materiały prasoweTegoroczna edycja konkursu ma na celu wyłonić 7 Nowych Cudów Natury - wyjątkowych miejsc na całym świecie, których walorów nie zmieniła działalność człowieka. Spośród 400 kandydatów do ścisłego finału zakwalifikowano 28 regionów. Lider w grupie jezior - Mazury w ostatecznej rozgrywce o tytuł "Nowego Cudu Natury", walczyć będzie między innymi z Morzem Martwym, Kilimandżaro, Wezuwiuszem, Amazonką i Wielkim Kanionem Kolorado.

Zobacz też: Puszcza Białowieska i Mazury cudami świata natury?

15 września - "Światowy Dzień Głosowania"


11 listopada nastąpi finał konkursu i rozpocznie się zliczanie oddanych głosów. - To ostatni dzwonek, aby zmobilizować społeczeństwo do większej aktywności - twierdzą organizatorzy kampanii. 15 września ogłoszono "Światowym Dniem Głosowania na Mazury". Akcja obejmie zasięgiem 14 państw, w których znajdują się Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej: Japonię, Chiny, Indie, Rosję, Ukrainę, Węgry, Austrię, Niemcy, kraje Beneluxu, Francję, Hiszpanię oraz USA.

 / Fot. materiały prasoweMożliwość zagłosowania na Mazury będą mieli również uczniowie. W gimnazjach nr: 36, 38 oraz 43 pojawią się punkty z dostępem do internetu, a sale komputerowe lub kafejki będą czynne dłużej niż zazwyczaj.

"Światowy Dzień Głosowania na Mazury" nie ominie również parlamentu. W ostatni dzień kadencji Sejmu przedstawiciele rządu, posłowie i senatorowie będą mogli głosować za polskim kandydatem.

Ponadto, na Placu Teatralnym pojawi się ciężarówka "Mazurski Truck". Oprócz dostępu do internetu, będzie można w niej obejrzeć wystawę zdjęć 3D Mazur.

Minister spraw zagranicznych Aleksandra Piątkowska uważa, że polską kandydaturę wspierać będą nie tylko rodacy. Mazury mogą liczyć na głosy Litwinów, Ukraińców, Łotyszy, Francuzów, Hiszpanów i Włochów. Ponadto, działacze liczą na aktywność Polonii - szczególnie tej zamieszkałej w USA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Czesław Duczyński
  • Czesław Duczyński
  • 18.09.2011 15:59

Dołączam się , z przyjemnością:) Jestem ZAAAAA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jadwiga Maćkowiak
  • Jadwiga Maćkowiak
  • 15.09.2011 12:10

Jestem ZA

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.09.2011 19:41

Dołączam się , z przyjemnością:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagłosowałem dziś i jutro też będę. Zachęcam wszystkich!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.