Facebook Google+ Twitter

15 września mija termin składania wniosków o stypendia szkolne

Uczniowie starający się o otrzymanie stupendium szkolnego do 15 września maja czas by złożyć w Urzędzie Gminy bądź bezpośrednio w szkole wniosek o zwrot kosztów związanych z nauką.

Stypendium szkolne jest formą finansowej pomocy dla dzieci z ubogich rodzin. Realizowane jest poprzez zwrot uprzednio poniesionych i odpowiednio udokumentowanych wydatków tj. po przedstawieniu faktur lub rachunków potwierdzających poniesione wydatki. Pokrywa ono m.in. koszty udziału ucznia w zajęciach edukacyjnych, czy zakupu pomocy naukowych np. zeszytów, podręczników, tornistra. Uczeń może otrzymać również pieniądze na dojazdy do szkoły lub internet.

Miesięczna minimalna wysokość stypendium wynosi nie mniej niż 72,80 zł i nie więcej niż 182 zł. Prawo do stypendium przysługuje uczniowi znajdującemu się w ciężkiej sytuacji materialnej. Należy się ono uczniom zarówno szkół publicznych jak i niepublicznych, i przewidziane jest dla osób które się uczą, ale nie ukończyły 24 lat.

Kryteria, które należy spełnić, aby uzyskać stypendium szkolne to: miesięczny dochód na członka rodziny nie przekraczający 351,00 zł netto. Ponadto stypendia przysługują dzieciom i młodzieży od klasy I szkoły podstawowej do czasu ukończenia kształcenia (do 24 roku życia).

Jak donosi Dziennik - Gazeta PrawnaWnioski o stypendium szkolne można pobrać w szkole, w urzędzie danej gminy, bądź bezpośrednio ze stron internetowych poszczególnych gmin. Do wniosku należy dodatkowo dołączyć dokumenty potwierdzające wysokość dochodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.