Facebook Google+ Twitter

15 września premiera "Nocnego azylu" w Teatrze Słowackiego

Teatr im. Słowackiego w Krakowie zaprasza na premierę przedstawienia "Nocny azyl – tam, gdzie spotykają się marzenia". Sztuka oparta jest na utworze "Na dnie" Maksima Gorkiego

Fot. Damian KlamkaJest to przedsięwzięcie teatralne podjęte przez artystów z trzech krajów: Słowenii, Niemiec i Polski. Każdy z aktorów będzie mówił w ojczystym języku. Artyści podkreślają, że w ten sposób łatwiej im wyrażać emocje i uczucia.

Reżyser postarał się pokazać problem z komunikacją, jaki napotykają ludzie w dzisiejszej Europie. Doświadczenia aktorów przekładają się na treść sztuki. Bariery językowe, przed którymi stają bohaterowie Fot. Damian Klamkadramatu są identyczne.

Grupa biednych i zagubionych ludzi ląduje w noclegowni – są obywatelami różnych krajów, muszą się więc natrudzić, by nawiązać kontakt. Nie brak nieporozumień, czasami bardzo dziwacznych.

Postacie dramatu to bezrobotni, ci, którzy nie poradzili sobie w kapitalizmie i z różnych powodów są zmuszeni korzystać z noclegowni dla bezdomnych. Każdy bohater opowiada inną historię – widz może doszukać się w ich losach również swoich przeżyć – od sukcesów po upadek w alkoholizm.

Premiera w Krakowie odbędzie się 15 września 2006 r., a kolejne spektakle w dniach 16., 17., 18. i 19. września.

Spektakle odbędą się także we Frankfurcie i w Kranju

Reżyseria: Reinhard Hinzpeter

ap

Fot. Damian KlamkaFot. Damian KlamkaFot. Damian KlamkaFot. Damian Klamka

Fot. Damian KlamkaFot. Damian Klamka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.