Facebook Google+ Twitter

15 wymagań MEN dla przedszkoli

Ewaluacja wewnętrzna w przedszkolach - to hasło przewodnie III Ogólnopolskiego Kongresu Dyrektorów Przedszkoli, który odbędzie się 12 kwietnia br. w Warszawie, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Organizatorem imprezy jest Wydawnictwo Forum i redakcja czasopisma Doradca Dyrektora Przedszkola. Podczas kongresu uczestnicy dowiedzą się m.in. jak ocenić funkcjonowanie przedszkola zgodnie z 15 wymaganiami MEN określonymi w rozporządzeniu w sprawie nadzoru pedagogicznego.

Regulacja weszła w życie 9 listopada 2009 roku. Zobowiązuje dyrektorów do przygotowania projektów oceniających pracę przedszkola w zakresie efektów, procesów, współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz zarządzania. Przeprowadzona ewaluacja będzie podstawą do przyznania przedszkolom ocen w skali od A-E.

W jaki sposób interpretować wymagania MEN i przygotować dobry projekt oceniający? Odpowiedzi na to pytanie podejmą się zaproszeni na kongres prelegenci: współautorka nowej podstawy programowej, prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, dr hab. Henryk Mizerek, specjalizujący się w ocenie programów edukacyjnych oraz Izabela Suckiel, konsultant ds. ewaluacji w CEN w Koszalinie. Gościnnie udział w konferencji weźmie sędzia Anna Maria Wesołowska, znana z serialu fabularno-dokumentalnego emitowanego przez telewizję TVN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.