Facebook Google+ Twitter

15-latek dźgnął nożem młodszego kolegę. Trafił do schroniska w Łańcucie

Sąd Rodzinny zdecydował, aby umieścić w schronisku 15-latka, który podczas bójki zranił chłopca nożem w brzuch.

Do tego zdarzenia doszło w Gorlicach 18 listopada na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Garbarskiej około godziny 17.30. Trzech nieletnich chuliganów (dwóch 14-latków i 15-latek) pobiło wtedy dwóch chłopców - 12-latka i 13-latka. W trakcie rozboju, najstarszy z napastników wyciągnął nóż i ugodził nim w brzuch poszkodowanego. Ranny przeszedł operację w gorlickim szpitalu, ale już jest w domu. Policjanci niespełna godzinę po zajściu zatrzymali sprawców.

Młodocianych przestępców przewieziono do Policyjnej Izby Dziecka w Tarnowie. Jednak sprawców, którzy przyznali się do winy, przekazano rodzicom i oddano do dyspozycji sądu rodzinnego. Postawiono im zarzut pobicia, a chłopcu, który zranił nożem w brzuch 13-latka - pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i narażenia ofiary na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia.

W poniedziałek, Sąd Rodzinny w Gorlicach zdecydował o umieszczeniu 15-latka w schronisku dla nieletnich w Łańcucie. Pozostanie tam do 28 lutego przyszłego roku. Pozostali uczestnicy zostali przesłuchani, ale o ich losie jeszcze nie zdecydowano.

Artykuł o tym zdarzeniu:
http://halogorlice.pl/index.php/miasto/47-gorlice/1263-nieletni-nozownik-w-schroniskuDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.