Facebook Google+ Twitter

15-latek z nudów terroryzuje mieszkańców Dzierżoniowa

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-11-26 09:47

Sąsiadce, gdy zwróciła mu uwagę, nasikał do wózka, w którym spało jej dziecko. Rodzice nie ukrywają, że nie dają sobie rady z młodym przestępcą. Policja też.

Ma 15 lat, a mieszkańcy jego miasta drżą na myśl, że mogliby go spotkać na ulicy.- Wydawałoby się, że to jeszcze dziecko, ale to już bandzior - mówią dziennikarzom mieszkańcy 35-tysięcznego Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku. Boją się przedstawiać. Adam wiele razy udowodnił, że jest nieobliczalny. Sąsiadce, która raz zwróciła mu uwagę, nasikał do wózka, w którym spało jej dziecko. Rodzice nie ukrywają, że nie dają sobie rady z młodym przestępcą.

Nawet policja w Dzierżoniowie jest bezradna / Fot. P. Relikowski/POLSKANawet policja jest bezsilna. - To zdemoralizowany i wyrachowany chłopak. Dokładnie wie, że jest bezkarny, bo co z tego, że my go łapiemy i odwozimy do ośrodka wychowawczego. Dla niego to żadna kara - mówi Anita Guzek z komendy powiatowej w Dzierżoniowie.

Chłopak w ciągu roku popełnił prawie 30 przestępstw. Za każdym razem robił to, uciekając z ośrodka wychowawczego, w którym sąd rodzinny umieścił go już kilkanaście miesięcy temu. W tym czasie policja aż 10 razy nakazem sądu odwoziła go do takich placówek.

Ale zawsze po kilku dniach uciekał. Zanim ponownie zostawał zatrzymany, mijały tygodnie. W tym czasie robił, co chciał. Zniszczył kilka nowych przystanków, włamywał się do mieszkań i altanek. Niemal doszczętnie spalił dom jednorodzinny. - Straciłem jakieś 20 tys. zł. Nic nie ukradł, a policji tłumaczył, że podpalił z nudów - opowiada jedna z poszkodowanych.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.