Facebook Google+ Twitter

15-lecie zespołu Hey w Stodole: wyniki konkursu

Współautorzy: Adam Kuryło

Grupa Hey, która obchodzi w tym roku swoje 15-lecie istnienia, wystąpi na czwartkowym koncercie w warszawskiej Stodole. Czterech szczęśliwców, którzy czytają Wiadomości24.pl, będzie mogło obejrzeć ten koncert na żywo wraz z osobami towarzyszącymi.

Kasia Nosowska, wokalistka grupy Hey. / Fot. Rafał NowakowskiHey "przyszedł na świat" w 1992 r. w Szczecinie. Został założony przez Piotra Banacha. Do zespołu na początku trafili także: Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Robert Ligiewicz oraz Marcin Macuk (zastąpił go później Jacek Chrzanowski). Po głośnym debiucie - płytą "Fire", która osiągnęła ponad dwustutysięczny nakład, zespół został okrzyknięty symbolem młodego, polskiego rocka. W ciągu 15 lat skład się zmieniał. W 1999 r. odszedł Piotr Banach, kompozytor większości utworów, zastąpił go równie twórczy Paweł Krawczyk.

Co stanowi o popularności i uznaniu grupy Hey? Z pewnością Kasia Nosowska. Jest najbardziej charyzmatyczną i najważniejszą postacią zespołu. Jej charakterystyczny głos jest znany wszystkim. Nosowska jest także autorką niekiedy bardzo osobistych, lirycznych tekstów.

Hey 10 września w warszawskim Teatrze Roma Hey nagrał bardzo dobry koncert z serii MTV Unplugged. Ku zdumieniu fanów, przeboje grupy równie dobrze brzmią w nowych aranżacjach "bez prądu".

Czytelnicy Wiadomości24.pl wzięli udział w konkursie, w którym zadaliśmy pytanie: Z jakiej płyty pochodzi utwór "Z Rejestru Strasznych Snów", którym Hey kończy swe koncerty?.

Najszybsi w naszym konkursie okazali się:
Marcin Sztolcman
Olga Stepnikowska
Michał Supcziński
Marcin Szparaga


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanej zabawy na koncercie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.