Facebook Google+ Twitter

16 czerwca ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Dzięki tej akcji książki nie umrą zapomniane i zakurzone w domowych biblioteczkach, ale trafią w nowe ręce dając radość i realizując swoje przeznaczenie. Przyłącz do nas, działaj z nami! To takie proste! Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!

 / Fot. Janusz BorutaFundacja Bookcrossing Polska zaprasza do uczestnictwa w obchodach ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.

To już 13. edycja święta. Akcja ma na celu promowanie książki i czytelnictwa. W obchody aktywnie włączyły się szkoły, przedszkola, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media ogólnopolskie i lokalne.
Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w obiegu jest 261 814 tysięcy książek (info www.bookcrossing.pl, dane z 01 czerwca 2016r.), że funkcjonuje ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych.

Czynimy wszystko, by sztuka czytania pozostała wiecznie żywa. Słowo pisane popularyzujemy nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród dorosłych, pragnąc przyczynić się do wzrostu czytelnictwa w Polsce.
Wierzymy, że książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się...
Liczymy na pomoc i wsparcie szkół, bibliotek, instytucji kulturalnych i wszystkich inteligentnych ludzi, którym nieobca jest troska o normalne i zdrowe intelektualnie społeczeństwo.
16 czerwca planujemy, przykładem minionych lat, przeprowadzenie akcji uwalniania książek, połączonej z przemarszami młodzieży. Akcję urozmaicać będą happeningi, festyny, spotkania autorskie z twórcami, wydawcami, konkursy, wystawy, plenerowe czytanie.
W tym dniu książka niech będzie najważniejsza. Dzielmy się nią z innymi, obdarowujmy przechodniów, przekazujmy do szkół, domów seniora, domów samotnej matki , świetlic środowiskowych, szpitali, osadzonym, noclegowniom. Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać dla dobra przyszłych pokoleń.

Zapraszamy na stronę www.bookcrossing.pl i www.swietowolnychksiazek2016.pl, gdzie znajdziesz wszystkie szczegóły
i informacje, o tym jak aktywnie wspierać BOOKCROSSING w Polsce. Zgłoś uczestnictwo w wydarzeniu, prześlij program obchodów na adres: obchody@swietowolnychksiazek2016.pl - zapewniamy wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udzielimy wszelkich informacji w przygotowaniu wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.