Facebook Google+ Twitter

16 kwietnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu w CH Czyżyny

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-15 17:47

16 kwietnia w CH Czyżyny odbędzie się impreza kończąca konkurs na Najpiękniejszą Czyżyńską Palmę Wielkanocną. W trakcie imprezy zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Konkurs na Najpiękniejszą Czyżyńska Palmę Wielkanocną skierowany został do dzieci i młodzieży z wybranych krakowskich placówek edukacyjnych. Pomysł konkursu powstał w celu kultywowania i podtrzymywania tradycji wielkanocnej, edukowania dzieci i młodzieży w zakresie poznawania zwyczajów i obrzędów regionalnych oraz popularyzowania regionalności kultury polskiej wśród młodego pokolenia.

To doskonała nauka historii i wyśmienita forma poznania rodzimej sztuki ludowej, z polskich regionów, najmocniej zakorzenionej właśnie w Małopolsce. Dodatkowym celem konkursu jest propagowanie idei zdrowej rywalizacji młodzieży. Impreza finałowa odbędzie się 16 kwietnia
w godzinach 15:00 - 18:00, a zwycięzców poznamy o godzinie 16. Wyniki ogłoszą: Barbara Błaszczyk - dziennikarka i florystka oraz Krystyna Reinfuss-Janusz - etnografka, zawodowo związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Gośćmi specjalnymi imprezy będą między innymi: przedstawiciele Stowarzyszenia Twórców Ludowych, teatr Ars Harter, Klub Florystyczny Towarzystwa Ogrodniczego oraz grupa Gaduły z Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta. Twórcy ludowi zaprezentują swoje prace artystyczno-bibułkarskie, rzeźbiarskie, hafciarskie, koronkarskie. Członkinie Klubu Florystycznego pokażą prace ze szczególnym uwzględnieniem regionalnych form zdobnictwa ludowego. Młodzi artyści wystąpią z pokazem tańca hip-hopowego i baletowego. Dzieci, które w tym czasie pojawią się w CH Czyżyny, będą mogły wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

Serdecznie zapraszamy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.