Facebook Google+ Twitter

16. Lato Filmów od 12 lipca w Warszawie

16. edycja festiwalu Lato Filmów zaplanowana jest na dni 12-21 lipca. Pokazy odbędą się w warszawskich kinach Luna i Rejs oraz w klubie Plac Zabaw na Agrykoli. Imprezą towarzyszącą będzie konferencja branży filmowej Script Forum.

www.latofilmow.pl / Fot. Lato FilmówTegoroczna edycja Lata Filmów, które od 2008 r. gości w stolicy Polski, a wcześniej odbywało się w Kazimierzu Dolnym i w Toruniu, kolejny raz prezentuje kino nastawione na jakość.
Szczególnie na jakość scenariusza. Wybór Rady Programowej Festiwalu będzie można ocenić w dniach od 12 do 21 lipca 2010 w kinach Rejs (ul. Krakowskie Przedmieście 21/23), Luna (ul. Marszałkowska 28) i w klubie Plac Zabaw (ul. Myśliwiecka 9, Park Agrykola).

Głównym cyklem w programie będzie Międzynarodowy Konkurs na Film z Najlepszym Scenariuszem. Zakwalifikowane zostały do niego m.in. filmy: Pewien dżentelmen i To twoja wina..., pokazywane na tegorocznym Berlinale, Rodzina - film dokumentalny obecny w programie trwającego właśnie festiwalu w Karlovych Varach, czy Wszyscy inni - nagrodzony w 2009 r. na Berlinale i Bangkok International Film Festival, a także Tournée - zdobywca nagród w 2008 r. na Montpellier Mediterranean Film Festival i Montréal World Film Festival.

Nowym punktem w programie będzie konkurs Krótkich Filmów z Najlepszym Scenariuszem, które wyświetlane będą grupach, pod nazwą "Krótkie i dobre". Widzowie będą mogli również głosować w Konkursie Kina Niezależnego.

Zaprezentowana zostanie także Panorama Kina Światowego, Filmy Sezonu, czy Retrospektywy wybitnych reżyserów m. in.: nieżyjącego już Rafaela Azcony, Tadeusza Chmielewskiego i zmarłego w marcu br. Krzysztofa Teodora Toeplitza.

Wśród filmów pozakonkursowych pojawią się: Alicja w Krainie Czarów w reżyserii Tima Burtona, Autor widmo Romana Polańskiego, Dom zły Wojciecha Smarzowskiego, Przerwane objęcia Pedro Almodovara, bądź Różyczka Jana Kidawy-Błońskiego.

Wartością dodaną festiwalu będzie III edycja Script Forum w dawnej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), czyli największego spotkania branży filmowej, połączonego z warsztatami filmowymi, seminariami i dyskusjami, którego współorganizatorem jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Będą miały miejsce również spotkania z twórcami, w tym Mateuszem Kościukiewiczem, Feliksem Falkiem oraz Pawłem Salą.

Bilety na seanse będą w cenie 8 zł.

Warto odnotować, że odkąd Lato Filmów przeniosło się do Warszawy, nie wygrało ani razu konkursu, przeprowadzanego przez Biuro Kultury stołecznego ratusza, na dotację realizacji projektów w zakresie kultury i sztuki. Jak podkreśliła Iza Rutkowska, jedna z organizatorek festiwalu: "W tym roku nie dostaliśmy nawet pisma z informacją czemu nas odrzucili".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cenna informacja z tymi dotacjami, ciekaw jestem co zdecydowało o ich braku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.