Facebook Google+ Twitter

16 listopada w Krakowie zagra Garbage!

Amerykański zespół wystąpi w klubie Kwadrat w ramach trasy promującej najnowszy album "Not Your Kind Of People”.

 / Fot. Materiały prasoweGrupa powstała w 1994 roku. Od tamtej pory gra w niezmienionym składzie na czele z charakterystyczną rudowłosą wokalistką Shirley Manson szkockiego pochodzenia. Skład grupy uzupełniają amerykańscy muzycy: Duke Erikson, Steve Marker i Butch Vig. Ten ostatni prócz występowania w kapeli jest uznanym producentem - wystarczy nadmienić, że na swoim koncie "Nevermind' Nirvany, współpracę z grupami Green Day czy Muse. Od początku swojej kariery Garbage sprzedali 17 milionów albumów.

Pierwszy album grupy ukazał się w 1995. Zatytułowany po prostu „Garbage” zawierał 12 utworów, z których 6 zostało singlami. Były to m.in. „Only Happy When It Rains", „Stupid Girl” czy „Vow”. W trakcie trasy promującej album Garbage występowało jako support grupy Smashing Pumpkins.

Następcą udanego debiutu byłą płyta „Version 2.0” z 1998 roku. Album promowała rekordowa liczba aż 7 singli. Wystarczy wymienić „I Think I’m Paranoid”, „When I Grow Up” czy piękną balladę „You Look So Fine”. Album był nominowany do nagrody Grammy w kategoriach Najlepszy Album Roku i Najlepszy Rockowy Album. Rok później grupę spotkało kolejne wyróżnienie - na potrzeby 19. filmu o przygodach Jamesa Bonda nagrała utwór "The World Is Not Enough".

Rok 2001 przyniósł trzeci album „Beautiful Garbage”. Z nieco odmiennym, bardziej elektronicznym stylem był promowany m.in. utworami „Cherry Lips” czy „Shut Your Mouth”. Trasę promującą ten album grupa zaczęła jako suport zespołu U2. W później części trasy występowała m.in. z No Doubt.

Po czterech latach pojawiła się kolejna płyta grupy „Bleed Like Me”. Powrót do bardziej rockowego stylu zaowocował entuzjastycznymi recenzjami i czterema hitami wydanymi jako single: "Why Do You Love Me", „Bleed Like Me”, "Sex Is Not Enemy" i "Run Baby Run". Płyta dotarła na czwarte miejsce Billboard 200 i była pierwszym albumem Garbage, który dostał się do dziesiątki najlepiej sprzedawanych płyt w Stanach Zjednoczonych. Tournee promujące nowe wydawnictwo trwało aż osiemnaście miesięcy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.