Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20779 miejsce

16 października minęła 33. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

Dziś myślami i sercem wracamy do tego dnia. W poniedziałek 16 października 1978 r. o godzinie 18.18 nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się biały dym. Oznaczało to, że konklawe podjęło decyzję, kto będzie nowym papieżem.

W najtrudniejszych momentach nie opuścił Go pogodny uśmiech, który dawał nadzieję całemu światu. / Fot. Fot. Justyna BartkowiakNa głowę kościoła katolickiego wybrano arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyłę. Słowianin Polak przybył z "dalekiego kraju" i pozostał następcą św. Piotra.

Dzień wyboru Wojtyły na głowę Watykanu został decyzją Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiony świętem. W ustawie z 27 lipca 2005 roku można przeczytać: "w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku".

Tegoroczne obchody przybiorą szczególny charakter, gdyż po raz pierwszy Polacy w parafiach w kraju i za granicą będą modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II. Papież łączy wszystkich we wspólnej modlitwie.

Warto przypomnieć, że październik to w Kościele miesiąc różańca. Jan Paweł II znany jest właśnie jako jego papież ("papież różańca"). Dodał do niego pięć nowych tajemnic - m.in. tajemnicę światła - i modlił się na nim od swych najmłodszych lat. Każdego dnia odmawiał cały różaniec. Modlił się również za Polskę - swoją Ojczyznę. Mówił: "Sprawy Polski leżą mi bardzo na sercu". Modlimy się w tym dniu szczególnie za Ojca Świętego i w intencjach całego Kościoła, Ojczyzny i Świata.

Święto to przyczynia się do poznania i upowszechnia myśli i nauczania Jana Pawła II - autorytetu, który pozostał w naszej pamięci oraz w naszych sercach.

Korzystajmy z Jego nauczania.

Jacek Kierok - Ojcze Swiety- blogoslaw nam [Posłuchaj]
"Jan Paweł II - Człowiek modlitwy" czyli XI Dzień Papieski


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Pokochałam Go od razu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No jak ktoś głównie wpisuje kłótliwe komentarze, to owszem może mieć problem z napisaniem dla odmiany czegoś pozytywnego, ale warto się jednak postarać.

Pamiętam doskonale jak wszyscy się cieszyli, że nie dość że Polak, to jeszcze jaki młody, energiczny, przystojny i w ogóle "superfacet". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorzu są tematy, które trudno poruszać, komentować.
Dla autorki wieki plus za przypomnienie tak ważnego w naszej historii wydarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To taka ładna rocznica. Czemu nikt tego nie komentuje? Pamiętam jak w wiadomościach to podali i ludzie myśleli, że się przesłyszeliśmy... :) Polak papieżem? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.