Facebook Google+ Twitter

16 września był Dniem Solidarności z Białorusią

16 września 2012 r. to kolejny dzień solidarności z narodem białoruskim,przeciwko powszechnemu łamaniu praw człowieka przez władze i skazywaniu ludzi na podstawie wymuszanych zeznań. Ten dzień ma przypominać wydarzenia z 16 IX 1999 r.

 / Fot. Elżbieta SzczerkowskaW niedzielę 16 IX ,odbył się kolejny Dzień Solidarności z Białorusią, zwany Akcją Szesnastego. Ta data ma przypominać dzień 16 IX 1999r., kiedy porwano przywódcę białoruskiej opozycji, Wiktara Hanczara i popierającego go biznesmena Anatola Krasouskiego. Oficjalna wersja "nieznani sprawcy " brzmi dość groteskowo, bo świat doskonale wie, że stoi za tym reżim Łukaszenki.

 / Fot. Elżbieta SzczerkowskaMożna się tylko domyślać, że ci ludzie zostali zamordowani, bo ich ciała jak dotąd nie zostały odnalezione. Ten dzień nie pozwala o tym zapomnieć, jak również o wielu więźniach politycznych, dziennikarzach i wszystkich prześladowanych i skazywanych na podstawie wymuszanych zeznań.

 / Fot. Elżbieta SzczerkowskaMłodzi ludzie z Białorusi przy warszawskiej stacji metra Centrum, starali się przybliżyć nam tragiczną sytuację polityczną w ich kraju i powszechne tam łamanie praw człowieka. Zbierali wśród przechodniów podpisy pod petycją, nawołującą białoruskie władze do uwolnienia bezprawnie przetrzymywanych więźniów politycznych.

 / Fot. Elżbieta SzczerkowskaProsili też, byśmy my Polacy, solidaryzujący się z Białorusinami, aktywnie ich wsparli w walce o wolność i demokrację. Możemy to zrobić, pisząc listy do Ambasadora Białorusi w Polsce, domagające się uwolnienia więźniów politycznych i umożliwienie im odpowiadania z wolnej stopy w uczciwych procesach.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.