Facebook Google+ Twitter

17 CZERWCA, OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK

Zapraszamy aktywnych i kreatywnych czytelników do współtworzenia tego dnia. Czyńmy wszystko, by nie zaginęła sztuka czytania, wspierajmy i rozwijamy czytelnictwo w różnorodnych jego formach, przywracając książce jej należne miejsce

OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK, XI EDYCJA. / Fot. MPU
Wzorem minionych lat Fundacja Bookcrossing.pl zaprasza środowiska kultury, organizacje społeczne, instytucje naukowe, biblioteki, szkoły, uczelnie, samorządy oraz wszystkich czytelników do uczestnictwa w XI edycji ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek. Idea Święta narodziła się 11 lat temu i ma na celu promowanie czytelnictwa.
Żywimy nadzieję, iż znów uda nam się zachęcić Polaków do uwalniania swoich książek. Cieszymy się, że dzięki naszym działaniom w obiegu jest ponad 198 tysięcy tomów, że udało się uruchomić ponad 20 tysięcy półek bookcrossingowych. Pamiętajmy, że uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie; książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników.
17 czerwca planujemy, przykładem minionych lat, przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek,
połączonej z happeningami i przemarszami młodzieży. Akcję urozmaicać będą spotkania autorskie z twórcami, wydawcami, konkursy, wystawy, uruchamianie nowych półek bookcrossingowych. Liczymy również na pomoc i wsparcie mediów i wszystkich tych, którym nieobca jest troska o normalne i zdrowe intelektualnie społeczeństwo.
Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, skarbnice wiedzy, mądrości i zdrowego rozsądku jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać, dla dobra przyszłych pokoleń.

Entuzjaści Wolnych Książek łączmy się!
Jolanta Niwińska
Ogólnopolski Koordynator Bookcrossingu
Fundacja Bookcrossing.pl

Wszystko o założeniach bookcrossingu, zasadach obiegu książek i uczestnictwie w ogólnoświatowej akcji uwalniania książek można dowiedzieć się na stronach www.bookcrossing.pl, jak również www.bookcrossing.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.