Facebook Google+ Twitter

17. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-13 17:52

11 stycznia odbędzie się 17. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tymczasem Orkiestra do tej pory nie otrzymała zezwolenia na jego organizację. Jerzy Owsiak podkreśla, że przestarzałe przepisy utrudniają działanie Orkiestry, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które musi wydać zezwolenie, od kilku lat jest " wręcz złośliwe" w stosunku do fundacji.

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mówi, że chodzi o regulacje dotyczące publicznych zbiórek pieniędzy. Dodaje, że część przepisów obowiązuje od lat 30. i nie przystają do dzisiejszej rzeczywistości. Jerzy Owsiak mówi, że- według przepisów- do skarbonki nie można wrzucać na przykład biżuterii. Zaznacza, że zgodnie z regulacjami przed wrzuceniem pierścionka do skarbonki powinna zebrać się komisja, która go wyceni.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Wioletta Paprocka zapewnia, że MSWiA wyda zezwolenie na Finał, jeśli będzie on zgodny z przepisami. Dodaje, że od wielu lat nie było z tym problemów i tak samo powinno być w tym roku.

Podczas 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 120 tysięcy wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na sprzęt pozwalający na wczesne wykrywanie raka u dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.