Facebook Google+ Twitter

17. KSW w Łodzi. Chmielewski zemści się na Zikicu, a Moks na Saidovie?

Hasłem najbliższej KSW będzie zemsta. Pierwsze dwie walki stoczą Aslambek Saidov kontra Rafał Moks oraz ponownie Antoni Chmielewski przeciwko Jamesowi Zikicowi. Chmielewski chce zemsty po porażce na 15. KSW z Jamesem Zikicem.

 / Fot. Materiały prasowe 17. KSWPierwszym potwierdzonym pojedynkiem 17. gali Konfrontacji Sztuk Walki w kategorii wagowej do siedemdziesięciu siedmiu kilogramów będzie walka Aslambeka Saidova z Rafałem Moksem.

Saidov to kuzyn dobrze znanego kibicom MMA Mameda Khalidova. Zawodnik, który będzie starał się pokonać Rafała Moksa to numer jeden w polskich rankingach wagi półśredniej. Aslambek Saidov to wychowanek olsztyńskiego klubu Arrachion MMA. Jego trenerem jest Szymon Bońskowski. Saidov stoczył do tej pory w formule MMA dwanaście pojedynków, z czego wygrał dziesięć, dwie walki przegrał. Atutami Saidova są siła oraz wszechstronność. Znany jest z bardzo dobrej walki w parterze i boksie.

Saidov trafił na niełatwego przeciwnika, numer dwa w wadze półśredniej. Rafał Moks nosi przydomek "Kulturysta", jest podopiecznym jednego z pionierów brazylijskiego jiu jitsu w Polsce, Piotra Bagińskiego. Moks trenuje w szczecińskim klubie Berserkers Team Szczecin. Rekord Rafała Moksa jest gorszy od Saidova. Z dziesięciu walk wygrał sześć, a w czterech został pokonany. Za największy sukces boksera uznaje się zdobycie mistrzowskiego pasa rosyjskiej federacji M-1 Global w kategorii wagowej do osiemdziesięciu czterech kilogramów. Kto będzie górą Saidov czy Moks? Dowiemy się tego już w sobotę.

Drugą walką podczas 17. KSW w Łodzi będzie pojedynek Antoniego Chmielewskiego z Jamesem Zikicem. Antoni Chmielewski wraca po ciężkiej kontuzji i operacji kolana (doznał jej podczas 15. KSW właśnie w walce z Zikicem). Polski zawodnik debiutował w KSW w 2003 roku. Jest mistrzem drugiej i trzeciej edycji turniejów KSW (dwukrotnie pokonał w finale Łukasza Jurkowskiego) oraz półfinalistą KSW IX. Walka z Jamesem Zikicem, pochodzącym z Wielkiej Brytanii, będzie rewanżem za 15. KSW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.