Facebook Google+ Twitter

17 lipca zacznie się Oblężenie Malborka

W trzecim tygodniu lipca (17 - 20) zamek malborski "cofnie się" o kilkaset lat. Impreza "Oblężenie Malborka" nawiązuje do wydarzeń, które rozegrały się w Malborku w 1410 roku.

 / Fot. Archiwum Malbork Welcome CenterImpreza plenerowa nawiązująca do faktów historycznych związanych z obleganiem zamku przez wojska polsko-litewskie w 1410 roku, które po wygranej bitwie pod Grunwaldem 15 lipca 1410 r., przyciągnęły pod malborki zamek i pozostały tu przez około 2 miesiące. Królowi polskiemu Władysławowi Jagielle i księciu Witoldowi nie udało się jednak go zdobyć. W polskie ręce został sprzedany dopiero 40 lat później, za panowania Kazimierza Jagiellończyka.

Impreza znana ze swej widowiskowości i niepowtarzalnej atmosfery sprawia, iż do miasta ściągają rzesze turystów, którzy wśród średniowiecznych rycerzy, rzemieślników i dworzan oraz przy dźwiękach średniowiecznej muzyki odbywają fascynujące podróże w czasie. Kulminacyjnym punktem jest barwna inscenizacja przedstawiająca nocna bitwę, jako rozegrała się pod murami krzyżackiej fortecy. Podczas tej imprezy organizowane są turnieje rycerskie, turnieje strzeleckie, zabawy plebejskie, spektakle ogniowe, pokazy filmów oraz wyścigi smoczych łodzi. Program Oblężenia Malborka został przygotowany w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom zarówno turystów krajowych, jak i zagranicznych, w różnym przedziale wiekowym.

Więcej na www.oblezenie.malbork.pl, www.visitmalbork.pl, www.zamek.malbork.pl

Na pierwszy dzień imprezy zaplanowano różne koncerty, jednym z nich jest koncert popularnego w Polsce zespołu Feel. Odbędzie się o godzinie 21.00 na parkingu przy Baszcie Maślankowej na zamku w Malborku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

akurat w tych dniach będę w innym zakątku Polski;) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

konkretna zapowiedź

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.