Facebook Google+ Twitter

17 marca - Dzień św. Patryka. Gdzie będą mogli świętować warszawiacy?

"Everyone’s Irish on St. Patrick's Day", czyli "w Dniu św. Patryka każdy jest Irlandczykiem". Popularne irlandzkie święto jest chętnie kultywowane na całym świecie, także u nas. Sprawdź, co stolica ma do zaoferowania, gdzie można się bawić w rytmie irlandzkiej muzyki i gdzie skosztujesz tradycyjnego irlandzkiego piwa!

Dla mieszkańców Zielonej Wyspy, której św. Patryk jest patronem, 17 marca jest świętem narodowym i religijnym. Jest to dzień wolny od pracy. Mieszkańcy wyspy w wielu miastach organizują festyny, uliczne pochody lub bawią się w zaciszu pubów. Wszędzie dominuje kolor zielony. Takiej barwy są również stroje noszone tego dnia przez Irlandczyków. Zieleń jest narodowym kolorem Irlandii, nawiązuje do jej trawiastego krajobrazu i symbolizować ma koniczynę, za pomocą której, zgodnie z legendą, św. Patryk krzewiąc katolicyzm, wyjaśnił mieszkańcom istotę Trójcy Świętej.

 / Fot. MyRedDice, GNUJeszcze inną tradycją związaną z obchodami Dnia św. Patryka jest tradycja picia ciemnego piwa Guinness, od lat jednego z najpopularniejszych w Irlandii, koniecznie w klasycznym "Irish Pubie". Pinta (półkwarta, miara stosowana w irlandzkich pubach) Guinnessa z charakterystyczną, gęstą pianką jest wpisana w obyczaj świętowania 17 marca tak mocno, jak kolor zielony i symbol koniczyny. Prawdziwego Irlandczyka nie skusi tego dnia żaden inny trunek, nawet w najbardziej zielonym odcieniu. Podstawowym składnikiem piwa jest palony jęczmień, który nadaje trunkowi głęboki rubinowy kolor, nie brązowy, jak wiele osób sądzi. Irlandczycy wypijają miliony pint Guinnessa, a przy barach słychać toasty wznoszone w gronie przyjaciół.

Wszystko co musisz wiedzieć o Dniu św. Patryka

W innych krajach święto to związane jest przede wszystkim z serwowaniem "zielonego" piwa oraz pokazami irlandzkich tańców i muzyki. Sam zwyczaj podawania tego alkoholu, wprowadzili potomkowie Irlandczyków, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych w XIX i XX wieku. W Irlandii obyczaj pojawił się niedawno, raczej ze względu na turystów, którzy spodziewają się kufla zielonego piwa.

Zielonego trunku będą mogli także skosztować mieszkańcy Warszawy, którzy 17 marca zajrzą do Irish Pubu przy Miodowej. Organizatorzy zapewniają, że zagrają ponadto dwa zespoły, w tym jeden serwujący muzykę w klimatach typowo irlandzkich.

Więcej szczegółów na stronie: irishpubmiodowa.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dla tych co świetują w domu polecam zielone raciborskie klasycznie warzone, browar zamkowy...to nie kryptoreklama tylko rzetelne polecenie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk chyba coś obiecał kiedyś swoim wyborcom Irlandię więc jest jeden dzień.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 15.03.2011 18:19

Kosmopolityzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.