Facebook Google+ Twitter

17 marca w Dzień Św. Patryka wszyscy są Irlandczykami

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-14 16:31

17 marca cały świat obchodzi największe irlandzkie święto – Dzień Św. Patryka. Tego dnia pod każdą szerokością geograficzną na wszystkich, chcących tego dnia poczuć się Irlandczykami, czekają liczne atrakcje.

Parada w dniu św. Patryka w Tokio, Japonia / Fot. Materiały prasowe17 marca w święto patrona Irlandii Św. Patryka, we wszystkich zakątkach globu mówi się, myśli i marzy o Irlandii. Tego dnia „Everyone's Irish”, czyli „Wszyscy są Irlandczykami”. W ten dzień, na całym świecie króluje symbol koniczyny, nosi się zielone ubrania, a w miastach odbywają się zielone parady. Wszyscy fani Irlandii tłumnie stawiają się w pubach, wiedząc, że nie ma lepszego sposobu na uczczenie pamięci patrona Zielonej Wyspy, niż toast wzniesiony irlandzkim piwem Guinness, a prawdziwe świętowanie powinno mieć mocny, wyrazisty smak i charakterystyczną gęstą, kremową pianą. Najbardziej uroczyście Dzień Św. Patryka jest obchodzony w sercu Irlandii – Dublinie.W tym roku wielkie świętowanie uatrakcyjnią koncerty zespołów folklorystycznych, Sikhów, a nawet występy zespołów z czarnego lądu. Odbędą się również huczne parady. Wśród uczestników zielonego korowodu będzie można podziwiać, oprócz tradycyjnych irlandzkich postaci mitycznych i bajkowych również m.in. celtyckich rockmanów, a nawet postacie z kreskówek.

Ponieważ piwo Guinness obok trójlistnej zielonej koniczyny jest nieformalnym symbolem Irlandii i światowym ambasadorem tego kraju, marka Guinness angażuje się również w organizację obchodów Dnia Św. Patryka w Irlandii i na całym świecie. Od kilku lat, jedną z ważniejszych atrakcji uświetniających obchody patrona Irlandii w Dubliniejest, odbywający się w browarze Guinness, kilkudniowy festiwal muzyki, sztuki i tańca. W tym roku obchody uświetnią m.in. występy zespołów Rattle & Hum, Sliotar, znanych DJ’ów, a także pokazy zespołów tańca i teatrów ulicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.