Facebook Google+ Twitter

17 miesięcy po katastrofie. PiS: Wiecie na kogo macie głosować

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed Pałacem Prezydenckim przez prezesa Kaczyńskiego, apel poległych i wypuszczenie pęków białych i czerwonych balonów – tak uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej w 17. miesięcznicę od tragedii.

10 września, jak co miesiąc, uczczono pamięć ofiar katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. / Fot. Sandra MichalewskaUroczystości rozpoczęły się o godz. 8 mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca sąsiadującym z Pałacem Prezydenckim. Po mszy przy biciu dzwonów pod Pałac Prezydencki przeszedł pochód. Poza prezesem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim w uroczystościach wzięli udział m.in. szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Marek Suski i Elżbieta Kruk.

10 września 2011r. przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. / Fot. Sandra MichalewskaPolitycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty i zapalili znicze, a potem odsłuchali hymn narodowy.

Po południu na Krakowskim Przedmieściu pojawił się Romuald Szeremietiew (były wiceszef MON-u w rządzie Jerzego Buzka). Po krótkim przemówieniu i apelu poległych wypuszczono pęki białych i czerwonych balonów z uczepionymi małymi klepsydrami.

10 września 2011r. przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. / Fot. Sandra Michalewska- Będziemy tu przychodzić dopóki katastrofa smoleńska nie zostanie wyjaśniona – przekonywał jeden z blogerów Lasu Smoleńskiego (Las Smoleński powstał jesienią 2010 r. Tworzy go grupa warszawskich blogerów i komentatorów, którzy spotykają się co miesiąc przed Pałacem Prezydenckim, by uczcić pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej – red.). Po chwili dodał: - Kolejną miesięcznicę będziemy obchodzić już po wyborach parlamentarnych. Nie musimy chyba mówić Wam na kogo trzeba zagłosować.

10 września 2011 r. przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. / Fot. Sandra MichalewskaNa koniec zebrani przed Pałacem Prezydenckim krzyczeli: „Tu jest Polska, a nie Moskwa”.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

qw
  • qw
  • 11.10.2011 00:23

-

WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami.
Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom PO,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,Rosatiego, ... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ .-Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Intelektualiści w liście do Niemców bronią Jarosława Kaczyńskiego.
Ok. 150 intelektualistów podpisało się pod listem do niemieckiej opinii publicznej, do którego dotarła w piątek PAP. Jak podkreślają, w mediach w Niemczech i Polsce pojawiły się manipulacje dotyczące słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
"Ubolewamy z powodu takiego nieodpowiedzialnego działania niektórych polityków i mediów w Polsce i Niemczech. Jest nam przykro, że podobne insynuacje, znajdujące poparcie w części mediów w obu krajach, nie tylko fałszują nasze głębokie przekonanie o potrzebie budowania trwałych i partnerskich więzi pomiędzy naszymi krajami, ale także prowadzą do powielania personalnych stereotypów i uprzedzeń, które nigdy nie stanowią solidnej podstawy do równoprawnej współpracy" - napisano w liście.


-

Komentarz został ukrytyrozwiń
sa
  • sa
  • 11.10.2011 00:18

,studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Karola Brzeskiego - nie stałem pod krzyzem, bo nie mieszkam od jakiegoś czasu w warszawie, tylko w kielcach, wiec twoje rozumowanie jest bledne. Poza tym gdybym mieszkał, też bym nie stał, bo nie czułem takiej potrzeby. I nie, nie głosuje na Kaczyńskiego, bo jestem w innym okręgu i głosuję na Pawła Nassalskiego – też z Pis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

KALINOWSKI - pewnie stałeś pod tym krzyżem razem z Pospieszalskim i glosujesz na kaczynskiego, skoro tak uważasz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

łatwo sie smiac, jesli z gory ma sie zalozone, ze sie kogos nie lubi i robi wszystko, zeby mu wytknac bledy. Fakty sa takie, ze to sledztwo faktycznie nie zostalo poprowadzone tak jak trzeba. Ale owszem, nie upieram sie – nie wszyscy musza sie tym interesowac, niekoniecznie to musi byc najwazniejsze w kontekscie wyborow. Ale jesli nie pis, to kto? PO czyli wszystko po piec zlotych, drozyzna, dziura budzetowa, o ktorej rzad jakos nie mowi, podatek 23%... wiec sami zadecydujcie, co jest dla was wazne, pseudoobciach zwiazany z krzyzem, czy to ze wam biją po portfelu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 12.09.2011 16:22

Dział Polska PiS

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słusznie - Jadwigo. Kot to, co prawda, nie człowiek, ale swój rozum ma i z niego korzysta. Utrzymanie go też taniej wyniesie. -:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

To ja zagłosuje na kota.
Też ma ochroniarza, za ktorego płacimy, ale raków chyba nie musi żreć. I w ogóle w sumie kosztuje mniej niż prezio z klakierami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimiera Urbańska
  • Kazimiera Urbańska
  • 11.09.2011 12:37

Pawle Urbański masz rację .
Bedzie to dzień PRZSTROGI I OPAMIETANIA !(10 każdego roku) , tak jak 1 września .
OBY NIGDY LUDZIE tacy jak :Lech Kaczyński Jaroslaw Kaczyński , Andrzej Błasik , Antoni Macierewicz i wielu im podobnych NIE PIASTOWALI JUZ NIGDY NAJWYZSZYCH FUNKCJI W RZECZPOSPOLITEJ !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 11.09.2011 11:19

Czy który z tych "kubusiów"pofatygował sie na Wawel albo przynajmniej na Powązki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.