Facebook Google+ Twitter

17 nowych klubów na "czarnej liście"

Wrocławska prokuratura dostarczyła do PZPN dokumenty obciążające kolejnych 17 klubów w związku z aferą korupcyjną. Podobno te dane sprawiły, że pełnomocnikowi PZPN ds. kontaktu z prokuraturą mecenasowi Jackowi Kryszczukowi, aż zakręciło się w głowie...

 / Fot. http://www.pzpn.pl/Jak powiedziały ostatnio zatrzymane osoby wiedza prokuratury o korupcji w polskiej piłce jest ogromna. Potwierdzają to materiały nadsyłane do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nieuczciwe kluby strzeżcie się! Według nowych dokumentów zamieszanych w aferę jest 17 kolejnych zespołów. Chodzi o ekipy, które po 2003 roku próbowały ustawiać, bądź też ustawiły mecze. O części drużyn mówiono nieoficjalnie od dawna w kontekście kupowania spotkań. Na nowej, czarnej liście ponoć miały znaleźć się np.: Lech Poznań, GKS Bełchatów, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź oraz kluby występujące obecnie w II i niższych ligach.

Mecenas Kryszczuk dodał, iż z prokuratury docierają sygnały o tym, że do września tego roku zakończy się sprawa "Fryzjera", a wątki poboczne do marca 2009. Widać pełne zaangażowanie prokuratury z Wrocławia. Działa szybko i dokładnie w przeciwieństwie do PZPN-u, który przez tyle lat tolerował patologię. Działacze nie wykazali się w tej sprawie profesjonalizmem. Choć mają sukcesy związane z kadrą narodową i Euro 2012 to wciąż ich bilans wypada negatywnie. Ile klubów oraz osób związanych z futbolem w Polsce zostanie jeszcze ukaranych tego nie wie chyba nikt. Harmonogram CBA jest napięty. Oszuści muszą się liczyć z tym, że do ich drzwi zapukają wkrótce funkcjonariusze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.