Facebook Google+ Twitter

17 tysięcy dla brzeskich pięcioraczków

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-08-14 11:05

Mimo kiepskiej pogody przez plac Kazimierza Wielkiego w Brzesku przewinęło się w ostatnią niedzielę, jak szacują organizatorzy, kilka tysięcy osób. Przychodzili, oglądali występy zespołów rockowych i wrzucali datki do puszek. Cała ich zawartość trafi na konto Marzeny i Grzegorza Górów - rodziców brzeskich pięcioraczków.

- W sumie udało nam się zebrać 17 tysięcy złotych - mówi zadowolony dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku, Stanisław Lambert.
Pieniądze były zbierane nie tylko przez wolontariuszy - członków Młodzieżowej Rady Gminy. Pochodziły także z loterii fantowej i aukcji prac podopiecznych warsztatu terapii zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej. Szczęśliwi rodzice pięcioraczków usłyszeli także od obecnego na imprezie wicemarszałka województwa, Romana Ciepieli, że już wkrótce otrzymają 50 tysięcy złotych. Były także dary dla maluszków przekazane przez prywatne firmy, głównie ubrania i pampersy.
Udaną imprezę zorganizowały: Stowarzyszenie "Pomocna dłoń" z Gnojnika, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i starostwo, jednak, jak podkreśla dyrektor Lambert, mogła się ona odbyć tylko dzięki hojności sponsorów i mieszkańcom, którzy przyszli na plac Kazimierza i swoimi datkami zechcieli wesprzeć akcję.
- Wszystkim serdecznie dziękujemy. Zebrane pieniądze, po dokładnym przeliczeniu i spisaniu protokołów, już za kilka dni zostaną przekazane rodzicom pięcioraczków - dodaje dyrektor Lambert.

(ZS)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.