Facebook Google+ Twitter

180-metrowy wieżowiec zdominuje centrum Warszawy?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-14 13:07

Mimo dużego sprzeciwu urbanistów, warszawscy urzędnicy rozpatruja projekt budowy 180 - metrowego wieżowca w miejscu pawilonu Cepelii i Hotelu Metropol.

Wikimedia Commons / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Panorama_Warszawy_roza_luks.jpgMiejskie biuro architektury rozpatruje wniosek o tzw. warunkach zabudowy dla 180-metrowego drapacza chmur. Byłby on prawie dwa razy wyższy od stojącego po drugiej stronie ulicy Marszłakowskiej dawnego hotelu Forum. Urbanista Grzegorz Buczek jest całkowicie przeciwny temu pomysłowi. Uważa, że nie powinno wydawać się decyzji dla obiektu, który może zdominować centrum Warszawy z pominięciem planu zagospodarowania.

Warunki zabudowy to dokument, który ustala podstawowe wymiary budynku. Jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi zdobyć inwestor przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę,
jeżeli działka, na której chce budować, nie jest objęta planem zagospodarowania.

- 180 m koło tego ronda to istne szaleństwo - mówi Witold Weszczak ze stowarzyszenia Forum Rozwoju Warszawy. Uważa, że w Śródmieściu jest miejsce na wysoką zabudowę. - Ale nie 180 m! Nie wyobrażam sobie, żeby tak wysoka wieża miała stanąć między Novotelem, który ma 100 m, a 140-metrowym Marriottem. 120 m to górna granica tolerancji dla dominanty w tym miejscu - przyznaje.


Źródło: wyborcza.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chaotyczna rozbudowa naszej ukochanej stolicy spędza sen z powiek milionom światłych obywateli naszego kraju.
Trud pracy proletariatu jest marnowany przez rozbujałe ambicje ludzi skażonych piętnem zgniłego kapitalizmu. Nowy budynek w bezmyślny sposób zdominuje nasz uwielbiony Pałac Kultury i Nauki im.J.Stalina, podarunek od narodu radzieckiego.Nie pozwolimy na to !!!!! Wyklęty powstań ludu !!!!
Nie bedzie kapitalista pluł nam (z góry ) na głowę !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.