Facebook Google+ Twitter

186 nowych tramwajów dla Warszawy

29 maja 2009 r., Spółka Tramwaje Warszawskie podpisała umowę z firmą Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA na dostawę 186 niskopodłogowych tramwajów.

 / Fot. Tramwaje Warszawskie- To jeden z największych zakupów tramwajów w Europie, porównywalny jedynie z inwestycjami w Berlinie i Pradze - mówi Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. - Pierwsze maszyny pojawią się w stolicy w sierpniu przyszłego roku, a do Euro 2012 ich liczba wzrośnie do 120 - dodaje Powałka..

Nowe pojazdy będą klimatyzowane i wyposażone w monitoring. Od tramwajów, którymi podróżujemy dzisiaj będą różnić się wyglądem ściany przedniej oraz rozmieszczeniem miejsc siedzących (po jednym rzędzie foteli przy każdej ścianie). Ponadto we wszystkich wagonach znajdą się nowoczesne automaty do sprzedaży biletów.

- Nie jest jeszcze rozstrzygnięta kwestia dotycząca malowania nowoczesnych środków transportu - tłumaczy Powałka. - O tym, jakie barwy będą na nich widniały, dowiemy się zapewne w przeciągu najbliższych kilku miesięcy - informuje rzecznik.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki podpisaniu umowy 6 sierpnia 2008 r. (na lata 2008-2027), zawartej między Prezydentem m. st. Warszawy a Zarządem Tramwajów Warszawskich. Dokument ten umożliwia zaciąganie kredytów bankowych na zakup inwestycji. Stąd czerpane są fundusze na to ogromne przedsięwzięcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nowe tramwaje wiosny nie uczynią. Wygladaja ładnie i sa wygodniejsze dla pasażerów, ale nie rozwiazuja dylematów komunikacyjnych duzych aglomeracji.
Dopiero modernizacja i udrożnienie torowisk, po których owe cuda jeżdżą przyniesie efekt. Dopóki tramwaj przeciska sie wśród samochodów i stoi w korkach przed krzyzówkami to zamiana tramwajów nic nie pomoże.
Bezkolizyjne torowiska dla szybkich tramwajów to dopiero coś. Bezkolizyjne, a więc bez kontaktu z samochodami i przechodzacymi ludzmi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.