Facebook Google+ Twitter

18. Czechowickie Prezentacje Filmowe już od 13 listopada

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-08 15:01

W piątek, 13 listopada rozpoczną się kolejne (osiemnaste już) Czechowickie Prezentacje Filmowe.

Penelope Cruz (L), Woody Allen i Javier Bardem promują film 'Vicky Cristina Barcelona'. / Fot. EPA/Robin TownsendMiejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach wraz z Dyskusyjnym Klubem Filmowym zapraszają do Kina „Świt” na 18.Czechowickie Prezentacje Filmowe. Przegląd najciekawszych produkcji roku trwać będzie od 13 do 19 listopada 2009r. Zaprezentowanych zostanie łącznie 10 filmów. Wśród nich będzie można zobaczyć:

Serafina(Francja, Belgia)
- Historia prostej, lecz niezwykle utalentowanej kobiety, która - podobnie jak polski Nikifor - staje się gwiazdą sztuki. Film odniósł wielki sukces we Francji i został uhonorowany siedmioma Cezarami.

Małe Sekrety (Czechy, Słowacja) - opowieść o czeskiej rodzinie, która chcąc spełnić wolę zmarłego dziadka, wyrusza do Słowacji, by tam złożyć jego prochy. Rodzinę po drodze spotykają liczne niespodzianki i ostatecznie na jaw wychodzą ich „małe sekrety”.

Fish Tank (Wielka Brytania) - Mia to zbuntowana nastolatka, którą wyrzucono ze szkoły. Unikają jej znajomi, a jej jedynym zainteresowaniem jest taniec. Życie Mii zmienia się wraz z pojawieniem się nowego, atrakcyjnego narzeczonego matki - Connora… Fish Tank jest zdobywcą nagrody specjalnej Jury na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Gran Torino (USA, Australia) - Walter Kowalski (Clint Eastwood) to weteran wojny w Korei i zagorzały rasista. Do konfrontacji z sąsiadami – imigrantami z Chin - Walter zostaje zmuszony na skutek incydentu z próbą kradzieży jego ukochanego samochodu – Forda Gran Torino z 1972r. Wkrótce Walter postanawia pomóc niedoszłemu złodziejowi, Thao Vang Lor i uczy go jak przetrwać w Ameryce. Jednak Waltera, Thao i jego rodzinę czekają większe kłopoty.

Vicky Cristina Barcelona (Hiszpania, USA) - Dwie przyjaciółki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) wybierają się na wakacje do słonecznej Barcelony. Na miejscu obie zakochują się w przystojnym i charyzmatycznym malarzu Juanie Antonio (Javier Bardem), nie wiedząc jeszcze o jego burzliwej relacji z byłą żoną Marią Eleną (Penélope Cruz). Cruz była tegoroczną laureatką nagrody Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę Marii Eleny, zaś film otrzymał Złoty Glob w kategorii Najlepszy film komediowy lub musical.

Białe Szaleństwo (Norwegia) - 30- letni Jomar wyrusza w podróż za Krąg Polarny w poszukiwaniu dziewczyny, która opuściła go dla jego najlepszego przyjaciela. Ma do przebycia ponad 1000 kilometrów, a do dyspozycji jedynie skuter śnieżny. Po drodze Jomar poznaje ludzi, którzy pomagają mu w tej trudnej drodze.

Genua, Włoskie Lato (Wielka Brytania, Włochy) - Joe traci żonę w wypadku samochodowym. Chcąc rozpocząć nowe życie, mężczyzna wraz z córkami Kelly i Mary przeprowadza się do skąpanej w włoskim słońcu Genui.

Gigante (Urugwaj, Argentyna, Niemcy, Hiszpania) - historia 35- letniego Jara- ochroniarza w supermarkecie, którego monotonne życie odmienia pojawienie w sklepie się młodej sprzątaczki Julii. Jara zakochuje się w dziewczynie, ale owo zauroczenie powoli przeradza się w obsesję.

Strasznie Szczęśliwi (Dania) - film opowiada o policjancie przeniesionym dyscyplinarnie do małego miasteczka na północy Danii. Pozornie sielskie i spokojne miejsce powoli odkrywa przed przybyszem swoje mroczne tajemnice.

Ricky (Francja, Włochy) - historia Katie, samotnej matki, która zakochuje się w chłopaku o imieniu Paco. Owocem ich miłości staje się Ricky- dziecko o niezwykłych zdolnościach. Pojawienie się dziecka zmienia dotychczasowe życie pary i wystawia ich uczucie na próbę. W tym filmie rzeczywistość przeplata się z elementami magicznymi.

Karnety 40 zł (ulgowe) i 50 zł w sprzedaży od 9 listopada. Karnety na 3 wybrane filmy z Czechowickich Prezentacji Filmowych w cenie 26 zł w sprzedaży od 13 listopada. Wśród posiadaczy karnetów rozlosowane zostaną nagrody. Bilety na wybrane filmy z Czechowickich Prezentacji Filmowych w cenie 13 zł będą w sprzedaży od 13 listopada.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.