Facebook Google+ Twitter

18 czerwca - Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

Zapraszamy miłośników literatury do współtworzenia tego dnia. Żywimy nadzieję, iż wspólnie uda nam się zachęcić Polaków do uwalniania książek. Wspierajmy ideę bookcrossingu, uwalniajmy książki, dzielmy się z innymi radością czytania!

Plakat VI edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek / Fot. Maria Kwiatkowska- Grigorief 18 czerwca 2015 r. startuje dwunasta edycja Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek.
Fundacja Bookcrossing.pl zaprasza wszystkich aktywnych i kreatywnych czytelników do współtworzenia tego dnia.


Pomysł zrodził się z chęci uświetnienia bookcrossingu i zaktywizowania entuzjastów czytania. Teraz Ci najbardziej rozkochani w literaturze łączą się jeszcze bardziej we wspólnych przemarszach i happeningach, nawołując: Chcemy podzielić się radością czytania! To niezwykłe przedsięwzięcie rozrasta się z roku na rok. Biorą w nim udział szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, a także media. W minionym roku do święta włączyło się ponad 50 miejscowości. To cieszy!

18 czerwca planujemy,przykładem minionych lat, przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji uwalniania książek, połączonej z happeningami i przemarszami młodzieży. Akcję urozmaicać będą spotkania autorskie z twórcami, wydawcami, debaty o książkach i literaturze, wystawy, plenerowe czytanie i wiele innych działań promujących czytelnictwo.
Zachęcamy by uwolniona literatura powędrowała do domów spokojnej starości, przedszkoli, szpitali, osadzonych czy noclegowni.

Wierzymy, że dzięki zaprzyjaźnionym i przychylnie nastawionym do idei bookcrossingu mediom akcja odbije się szerokim echem w Polsce, stając się ważnym krokiem na drodze do lepszej przyszłości. Lepszej - bo pełnej uwolnionych książek i zaczytanych ludzi.

Liczymy również na pomoc i wsparcie instytucji kultury, placówek kulturalno-oświatowych i wszystkich ludzi, którym nieobca jest troska o zdrowe intelektualnie społeczeństwo.
Walka o podniesienie czytelnictwa, walka o spopularyzowanie samego faktu czytania i walka o książki, jest potrzebna i musimy ją wspólnie wygrać, dla dobra przyszłych pokoleń.

Jolanta Niwińska
ogólnopolski koordynator
Akcji Wolnych Książek
Fundacja Bookcrossing.pl

"Książka niechaj idzie w świat!" - przyłącz do nas, działaj razem z nami!
Szczegóły wydarzenia znajdziesz na stronie: http://www.bookcrossing.pl; BANK POMYSŁÓW posłuży ci pomocą.
Zgłoś chęć uczestnictwa w wydarzeniu i prześlij wraz z programem na adres mailowy: obchody@swietowolnychksiazek2015.pl;
zapewniamy wsparcie promocyjne, plakaty, etykiety, udzielimy wszelkich informacji potrzebnych w realizacji wydarzenia.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.