Facebook Google+ Twitter

18 dni do Euro. Sprawdź, co mówi się o mistrzostwach za granicą

Już za kilkanaście dni meczem Polski z Grecją na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się turniej Euro 2012. Dowiedz się, co myślą o nim ci, których reprezentacje będą grały w Polsce i na Ukrainie.

Komentatorzy w Anglii zastanawiają się czy Polska uporała się ze stadionowym chuligaństwem. / Fot. Piotr Drabik CC 2.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Euro_2012_qualifying_play-offs_draw_%282%29.jpg&filetimestamp=20111018234453Wiele mediów europejskich porusza kwestie bojkotu mistrzostw w związku z aresztowaniem Julii Tymoszenko. Zdaniem francuskiego dziennika "Liberation" jedynym skutecznym sposobem, byłaby groźba bojkotu sportowego. Zdaniem gazety żaden kraj się na to nie zdecyduje, a to że na stadionach nie pojawią się wszyscy liderzy polityczni niewiele zmieni.

W Anglii większym zainteresowaniem cieszą się Igrzyska Olimpijskie. Komentatorzy zastanawiają się jednak czy Polska uporała się ze stadionowym chuligaństwem. Wiele osób zadaje sobie pytanie czy wybudowane stadiony zdadzą egzamin podczas mistrzostw. Dużo miejsca poświęca się też kwestii transportu, gdyż angielscy kibice wiedzą, że podróżowanie po naszym kraju nie należy do przyjemności.

O problemach związanych z transportem mówi się także u naszych zachodnich sąsiadów. W niemieckich mediach pojawiają się zdjęcia odcinka C autostrady A2 między Łodzią a Warszawą. Niemieccy komentatorzy podkreślają dobre przygotowanie naszych stadionów. Znają także utwór naszej reprezentacji "Koko Euro Spoko".

Jak podaje RMF FM jedną z częstszych kwestii poruszanych w Rosji jest kwestia szczepień. Zaleca się szczepienie przed odrą, gdyż podobno w regionie nastąpił groźny wzrost zachorowań na tę chorobę. Rosyjskie media przestrzegają także przed kupowaniem biletów na mecze od osób prywatnych, które mogą być fałszywe.

Holenderskie media są coraz bardziej przychylne Polsce. Prasa skupia się na kwestiach praktycznych. Dziennikarze ostrzegają, że marihuana jest w naszym kraju zakazana, a za palenie "trawki" można pójść do więzienia. Ukraina krytykowana jest głównie za problemy związane z zakwaterowaniem.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.