Facebook Google+ Twitter

18. Forum Ekonomiczne w Krynicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 22:12

Rząd będzie dążył do wprowadzenia w Polsce euro w 2011 roku - to główna deklaracja, jaka padła podczas pierwszego dnia 18. Forum Ekonomicznego w Krynicy. Premier Donald Tusk poinformował o planowanym terminie wejścia do strefy euro podczas wystąpienia otwierającego Forum.

Szef rządu został laureatem teorocznej nagrody dla Człowieka Roku Europy Śrokowo-Wschodniej, przyznawanej przez radę programową krynickiej imprezy. Przemawiając przed zaproszonymi na Forum politykami, biznesmenami, naukowcami i ludźmi mediów, Donald Tusk sporo miejsca poświęcił przyjętemu wczoraj przez rząd projektowi budżetu na przyszły rok. Podkreślał, że deficyt został obniżony o 9 miliardów złotych. Zwracał też uwagę na zwiększenie wydatków na rzecz innowacji i rozwoju.

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy odbyły się już pierwsze panele dyskusyjne, których łącznie zaplanowano blisko 120. Bierze w nich udział łącznie około 2 tysięcy gości ze świata polityki i biznesu oraz dziennikarzy. Pierwsze sesje pokazały, że wiodącymi tematami podczas krynickiego Forum będą bezpieczeństwo energetyczne, rozwój gospodarek krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a także współpraca Unii Europejskiej z jej wschodnimi sąsiadami. Poza Krynicą odbyły się spotkania towarzyszące "polskiemu Davos" - Forum Inwestycyjne w Tarnowie oraz Forum Młodych Liderów w Nowym Sączu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.