Facebook Google+ Twitter

18 kwietnia rusza Lang Team Grand Prix MTB

18 kwietnia, w Szczawnie Zdroju ruszy 14. edycja Lang Team Grand Prix MTB. W tegorocznej odsłonie imprezy wystartuje m.in.: Maja Włoszczowska, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Maja Włoszczowska / Fot. PAPCzesław Lang i Robert Korzeniowski, szef redakcji sportowej TVP, zapraszali dziś na kolejną edycję rowerowych zmagań. Kolarze będą mogli spróbować swoich sił w czterech etapach, których trasy będą przebiegały przez
Szczawno Zbrój (18 kwietnia), Bielawę (16 maja), Nałęczów (30 maja) i Gdańsk (6 czerwca).

Szczawno Zdrój już po raz dziesiąty będzie jednym z gospodarzy wyścigu: - Mamy nadzieję, że w Szczawnie odbędzie się także Puchar Świata MTB - mówi burmistrz Szczawna, Tadeusz Wlaźlak.

Kolejnym przystankiem kolarzy będzie, już po raz drugi, Bielawa, następnie cykliści pojawią się w Nałęczowie, jedynym mieście w Polsce, w którym stoi pomnik roweru. Koniec zawodów nastąpi w Gdańsku, który będzie gościł zawodników już po raz drugi.

Gwiazdą Lang Team GP MTB będzie Maja Włoszczowska, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Pekinie, która niedawno wróciła z RPA, przywożąc ze sobą Puchar Świata. - Te zawody były kiedyś najważniejsze w moim kolarskim kalendarzu - mówi Maja Włoszczowska. - I nadal są dla mnie bardzo ważne, bo na nich wyrosłam. W tym sezonie będę reprezentować barwy CCC Polkowice, a o zwycięstwo będę walczyć z Anią Szafraniec - dodaje.

Czesław Lang wyraził nadzieję, że – tak jak Maja Włoszczowska „narodziła się” podczas zawodów Lang Team – tak i teraz pojawi się nowy talent: - Tworzymy jedną wielką kolarską rodzinę. Cieszymy się, że tę imprezę możemy kontynuować. Jest specyficzna, bowiem nie koncentruje się tylko na profesjonalistach, ale również na adeptach kolarskiego rzemiosła.

Wiadomości24.pl są patronem medialnym imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajna inicjatywa;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.