Facebook Google+ Twitter

18 lat polskiej telefonii komórkowej!

Mało kto potrafi dziś wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Ten mały, plastikowy, brzęczący i wibrujący przedmiot towarzyszy nam zawsze i wszędzie już od 18 lat.

 / Fot. Sascha Pohflepp, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sea_of_phones.jpg18 czerwca 1992 roku uruchomiona została pierwsza w Polsce sieć telefonii komórkowej Centertel. W krótkim czasie po debiucie, udało się jej objąć swoim zasięgiem blisko 65 proc. całej powierzchni kraju, w tym wszystkie największe miasta. Do 1995 roku nowa sieć pozyskała ponad 50 tysięcy klientów.

Od czasu powstania pierwszej polskiej sieci, rynek usług telekomunikacyjnych, w tym usług telefonii komórkowej, znacznie się rozrósł. Działa dziś w Polsce kilkunastu różnych operatorów, a pod koniec czerwca 2009 roku funkcjonowało w naszym kraju 44 mln 427 tys. aktywnych kart SIM.[1] Zakłada się, że przy obecnych trendach, na całym świecie liczba użytkowników "komórek" przekroczy symboliczną granicę 5 miliardów osób.[2]

Źródło: interia.pl[1], wp.pl[2]

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Moim pierwszym telefonem była Nokia 5510, pierwszy telefon Nokii z wbudowanym odtwarzaczem MP3 :) Telefon ten miałem od 2002 roku, teraz mam Nokie 5530... miłość do Nokii pozostała, ale bez telefonu komórkowego potrafię się obejść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam pytanie do wszystkich.Czy ktoś używa telefonu w sieci Play? Pytam bo mam dostać starter do telefonu na kartę, a nic nie wiem o Play. Na pewno nie zrezygnuję z Orange, ale czasami przydaje się drugi telefon na kartę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwszy mój telefon Alcatel One Touch Club DB - badziewie straszne :) Skończyłem (na razie) na Nokii E63 ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja nazwałbym to wspomnieniami :) nikt nie pisze, na czym dzisiaj śmiga i dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale się chwalicie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

mój miał zielony ... do dzis go mam zreszta hehe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

mój pierwszy to Philips Ozeo, powalał niebieskim podświetleniem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też miałem motorolę jako pierwszą. Nie pamiętam typu, ale super była. Średniej wielkości, z małą antenką, prosta w użyciu i nie do zajechania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją pierwszą motorolę dostałam chyba w trzeciej klasie liceum. Później przerabiałam jeszcze dwie ( jedną chyba przez jakieś sześć lat), a teraz SE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja choć jestem maniakiem w tych kwestiach doliczyłem się 12 modeli. Z ostatniego jestem bardzo zadowolony. Często komentuję na w24 przy jego użyciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.