18-letnia Amerykanka złotą medalistką w slalomie specjalnym

Amerykanka Mikaela Shiffrin zdobyła złoty medal slalomie specjalnym. Srebro przypadło Austriaczce Marlies Schild.

/ Fot. EPA/ANTONIO BATShiffrin zaliczyła znakomity występ w pierwszej serii. Jej czas - 52.62 sekundy był lepszy od drugiego czasu Marii Hoefl-Riesch o niemal pół sekundy.W drugiej serii młoda Amerykanka zjechała jeszcze szybciej, ale jeszcze lepsze były Austriaczki Schild oraz Zettel, a także Szwedki Hansdotter oraz Wikstroem. Hoefl-Riesch zjechała znacznie wolniej i w efekcie wypadła poza podium. Na drugim miejscu znalazła się Schild, a na trzecim Kathrin Zettel.

Mikalea Shiffrin jest prawdziwą rewelacją narciarstwa alpejskiego. Zaledwie 18-letnia zawodniczka zdobyła swój pierwszy złoty medal olimpijski, a przecież rok wcześniej została mistrzynią świata, stając się trzecią najmłodszą zawodniczką w historii slalomu.

Narciarstwo alpejskie: Slalom specjalny