Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10585 miejsce

1977 - Rozpruwacz znów zacznie grasować

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-05-31 19:38

Kolejna mroczna i niepokojąca opowieść mistrza brytyjskiej literatury kryminalnej.

1977 / Fot. Prószyński i S-kaGliniarz z nieczystym sumieniem Bob Fraser i wypalony dziennikarz po przejściach Jack Whitehead mają jedną wspólną cechę – obaj są zrozpaczonymi mężczyznami niebezpiecznie zakochanymi w prostytutkach z Chapeltown. Podczas gdy lato zbliża się nieubłaganie do fety z okazji dwudziestej piątej rocznicy wstąpienia Elżbiety II na tron, coraz więcej kobiet pada ofiarą Rozpruwacza i zdaje się, że tylko Frasera i Whiteheada obchodzi to, że po Yorkshire może grasować więcej niż jeden morderca…

Peace po mistrzowsku opowiada swoje historie, a od „1977” nie sposób się oderwać [...] Peace zupełnie samodzielnie stworzył nowy, niezwykły gatunek Yorkshire noir. Tę powieść trzeba przeczytać.
„Yorkshire Post”

Policjanci u Peace’a gwałcą prostytutki, które powinni chronić, torturują podejrzanych, mimo że wiedzą o ich niewinności, i ciągną zyski z przestępczości zorganizowanej. Świetna powieść Peace’a ukazuje stronę życia, której większość z nas wolałaby nie dostrzegać.
„Daily Mail”

Kawał dobrej literatury.
„Time Out”

Najciekawszy nowy głos w brytyjskiej literaturze kryminalnej od dziesięcioleci.
„GQ”

David Peace wychował się w Yorkshire w latach 70. i dobrze pamięta, jak wracając ze szkoły do domu, słuchał fałszywych taśm Rozpruwacza z Yorkshire. Kwartalnik „Granta” wybrał go najlepszym młodym powieściopisarzem 2003 roku. W 2007 magazyn „GQ” uznał go za pisarza roku. David Peace mieszka obecnie w Japonii.

Prószyński i S-ka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.