Facebook Google+ Twitter

1984 i Na Tak dziś w warszawskim Fugazi Music Club

Legenda polskiej nowej fali 1984 oraz lubelska formacja Na Tak zaprezentują się dziś o godzinie 20:00 w Warszawie. Bilety po 20 zł do nabycia w kasie klubu Fugazi Music Club (Mińska 65) przed koncertem.

 / Fot. materiały prasowePo udanym występie na Castle Party oraz premierze płyty LIVE zespół 1984 w nowym składzie pokaże się na trzech koncertach. Warszawa – 22.10, Klub Fugazi, Gdańsk – 23.10, Klub Protokultura oraz Gniew, 24.10, Bar Zamkowa.

16 lipca ukazała się pierwsza płyta koncertowa zespołu pod nazwą „Live”. Materiał zarejestrowany został grudniu 2014, w Radiu Rzeszów na zaproszenie Jurka Szlachty. Na płycie znalazły się stare kawałki, te najbardziej znane i lubiane, wybrane przez fanów - „Na jednej chmurze”, „Całe miasto śpi”, „Człowiek”, „Zimna Kraina”, no i oczywiście „Radio Niebieskie Oczy Heleny”. Do grona przebojów dołączył jeden nowy kawałek „Na fali”.
Nagrań dokonano w składzie: Piotr Mizerny Liszcz (gitara wokal), Robert Tuta (bas, elektronika, chórki), Krystian Bartusik (perkusja). Mixu i masteru tego wydawnictwa podjął się Aleksander Wilk. Płyta ukazała się nakładem Polskiej Wytwórni Muzycznej RKDF.Koncert w Fugazi otworzy lubelska grupa Na Tak. Muzyka Na Tak stylistycznie nawiązuje do nurtu new wave, choć jest to spore uproszczenie, bo słuchacz znajdzie tu odwołania także do innych stylów: popu, alternatywnego rocka, muzyki klubowej, krautrocka, jazzu, a nawet muzyki dancingowej. Chwilami brzmią jak Orbital w "Funny Break", innym razem jak połowa zespołu Madness na wiejskiej zabawie. Wychodzenie poza ramy wynika z tego, że styl muzyczny jest tu tylko narzędziem do wyrażania treści. Te zaś traktują o naturze współczesnego człowieka chciwego, pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Na Tak to trójka artystów bawiących się formą i treścią.

Wydali dwa albumy. "Na Raz" (w 2012 r.) i rok później "13" (płyta zajęła piąte miejsce w rocznym podsumowaniu portalu gazeta.pl). Natomiast kolejny, trzeci album jest zaplanowany na wiosnę 2016 roku. Obydwie płyty są dostępne fizycznie i w sieci. W streamingu (Amazon, iTune, Spotify, Deezer itp.) można dodatkowo posłuchać kilku singli i epki w języku angielskim.

Zajmują się również twórczością wideo i wideo performace. Obecnie Na Tak działa w podlubelskiej Bychawce. Artyści są twórcami, producentami i wydawcami swojej muzyki. Członkowie Na Tak to muzycy doświadczeni na wielu scenach. Od trzech lat grywają regularnie w całym kraju. Mają świetne przyjęcie na żywo. Koncerty są energetyczne, a skrupulatnie dopracowane brzmienie łączące elektronikę z żywymi instrumentami (gitara, saksofon, bas) intryguje.AFTER!
Zagra dla Was KRUCZA.

Ambasadorka szeroko pojętej zimnej fali i post-punka na imprezach w klimacie dark independent. Związana na stałe z warszawską Gothoteką. W setach przeplata klasyki gatunku z klimatycznymi nowościami i muzycznymi niespodziankami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.