Facebook Google+ Twitter

19. edycja Wianków nad Wisłą. Na warszawiaków czeka moc atrakcji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-06-15 10:39

21 czerwca odbędzie się 19. edycja Wianków nad Wisłą, największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia odbywającego się w Warszawie. W tym roku Stołeczna Estrada przygotowała jeszcze ciekawszy program.

 / Fot. Ewa Krzysiak Tym razem świętowanie najkrótszej nocy w roku rozpocznie się już po południu i trwać będzie do północy.

Piknik Świętojański XXI połączy tradycję z nowoczesnością. Podzamcze podzielone zostanie na cztery strefy tematyczne gdzie każdy znajdzie coś dla siebie ciekawego. Oprócz zabaw świętojańskich z wiankiem w tle, będzie można również podróżować po Wiśle tradycyjnymi łodziami i obserwować loty balonów.

Od godz. 20.00 na scenie przy ulicy Sanguszki rozpoczną się koncerty, które potrwają do północy. Na zakończenie odbędzie się kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni pt. „Polskie Kwiaty”, któremu będzie towarzyszyć muzyka.


PROGRAM „Wianków nad Wisłą”

godz.14.00 - Rozpoczęcie Pikniku Świętojańskiego na Podzamczu
godz.19.30 - Parada Balonów

Koncerty:

godz. 20.00 - ŁĄKI ŁAN
godz. 21.00 - HEY
godz. 22.00 - DŻEM
godz. 23.00 - RAZORLIGHT

godz. 24.00 - Pokaz sztucznych ogni pt. „Polskie Kwiaty”


SZCZEGÓŁOWY OPIS ATRAKCJI PODCZAS PIKNIKU ŚWIĘTOJAŃSKIEGO

Strefa TWÓRCZEJ SWOBODY

godz.14.00 do 16.30 - MALOWANIE ŻAGLI

godz.16.30 do 17.00 - Uroczyste przeniesienie żagli z Podzamcza na nabrzeże Wisły oraz zamocowanie na masztach tradycyjnych warszawskich łodzi.

godz.14.30 do 19.00 - KREACJE WIANKOWE - Metodą sitodruku i techniką flex odbędzie się zdobienie tekstylii (każdy może przynieść własną bawełnianą koszulkę, torbę itp.) Dodatkowo do wygrania koszulki przygotowane przez grupę Vlepvnet.

godz.14.00 do 19.00 - WIANKOWA GÓRA – W punkcie florystycznym z kwiatów, ziół i zbóż każdy chętny będzie mógł upleść własny wianek, a pomocą służyć będzie florystka, która pokaże niecodzienne metody.

godz.14.00 – 19.00 -Akcja „ Życzenie na lato” i plecenie ogonów z kwiatów paproci. Wspólnie z uczestnikami imprezy i zespołem Łąki Łan zostanie przygotowanych 10 paprotnych ogonów, które wykorzystane zostaną w paradzie balonów. Jeden z nich zawierać będzie życzenia na lato uczestników imprezy. Ponadto na stoisku TVP Warszawa uczestnicy zabawy będą mogli podzielić się swoim życzeniem przed kamerą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.