Facebook Google+ Twitter

19. MFF Etiuda&Anima. Święto animacji i etiudy w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-09 20:51

Już 23 listopada rozpocznie się 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima, który jest jednym z najważniejszych w Polsce wydarzeń w tych gatunkach kinowych. Nie zabraknie klasyki europejskiej animacji, jak i najnowszych etiud studenckich z całego świata.

Kadr z animacji "Laguionoie" / Fot. Materiały prasoweOrganizatorzy jednego z najważniejszych w Polsce imprez poświęconym animacji i etiudom studenckich, przygotowali na tegoroczną edycję 97 filmów krótkometrażowych, które będą dostępne dla widów podczas 11 pokazów konkursowych. W rywalizacji najlepszych szkół filmowych z całego świata (34 produkcje z m.in. Meksyku, Szwajcarii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii) zwycięzcę wyłoni jury w składzie: polski filmowiec Janusz Majewski, irańska reżyserka Samira Makhmalbaf, włoski krytyk filmowy Carlo di Carlo, niemiecka artystka Ulrike Ottinger oraz zwycięzca poprzedniej edycji konkursu, Łukasz Borowski. Dla najlepszych przygotowano statuetki Złotych, Srebrnych i Brązowych Dinozaurów.

Konkurs w kategorii animacji, obejmuje natomiast 63 tytuły, stworzone zarówno przez uczniów jak i profesjonalnych, doświadczonych twórców. O statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Jabberwocky'ego zawalczą filmowcy z m.in. dalekiej Japonii, Holandii czy Estonii. Grono ekspertów w tej kategorii, które wyłoni najlepszych przedstawia się następująco: reprezentant zagrzebskiej szkoły animacji Borivoj Dovnikovic Bordo, fińska animatorka Marjut Rimminen, dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych Janusz Korosadowicz, założyciel Wydziału Animacji w rzymskiej szkole filmowej Centro Sperimentale di Cinematografia Alfio Bastiancich oraz zeszłoroczna laureatka MMF Etiuda&Anima, Marta Pajek (poniżej relacja wideo z zakończenia zeszłorocznej edycji imprezy).

DraPa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.