Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12848 miejsce

1. Aukcja Sztuki Współczesnej w Warszawie

W sobotę 19 marca 2016 r. o godz. 19:00 w warszawskiej kawiarni „Czytelnik” odbędzie się 1. Aukcja Sztuki Współczesnej Domu Aukcyjnego DNA. Do nabycia będzie aż 70 dzieł, reprezentujących szeroki przekrój współczesnych nurtów artystycznych.

 / Fot. DNA GalleryJuż od kilku lat polski Dom Aukcyjny DNA z sukcesem zajmuje się promocją i sprzedażą prac obiecujących polskich artystów. Tylko w trakcie zeszłego sezonu na aukcjach we Wrocławiu, Opolu i Katowicach zostało sprzedanych ponad 300 prac na łączną kwotę ponad 330 000 złotych. Wraz z nadejściem nowego sezonu aukcyjnego Dom Aukcyjny DNA postanowił rozszerzyć obszar własnej działalności również na Warszawę.
Do udziału w 1 Aukcji Sztuki Współczesnej w Warszawie zostały wybrane zarówno prace uznanych polskich malarzy współczesnych, jak również wiele dzieł młodych obiecujących artystów, którzy dopiero wchodzą na rynek sztuki. „Zawsze staramy się zwracać uwagę kolekcjonerom, aby nie kierowali się jedynie magią nazwiska, ale przede wszystkim zwracali uwagę na formalne walory dzieła.” – komentuje Piotr Wawrzynów, właściciel Domu Aukcyjnego DNA.
Pierwszą warszawską aukcję odbędzie się w kawiarni „Czytelnik” – kultowym miejscu inteligenckiej Warszawy, gdzie swój czas spędzały m.in. takie słynne osobistości jak Gustaw Holoubek oraz Tadeusz Konwicki. Charakterystyczny, kulturalny klimat tego miejsca w połączeniu z pięknymi dziełami sztuki z pewnością zagwarantuje wszystkim wyjątkowo ciekawy i przyjemny wieczór.
Udział w aukcji jest bezpłatny, a licytacja dzieł zaczyna się już od 500 złotych. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, przewidziano możliwość licytacji telefonicznej bądź złożenia zlecenia licytacji z limitem. Zainteresowani udziałem proszeni są o wcześniejszą rejestrację na stronie www.da.dnagallery.pl.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: sztuka aukcja DNA


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.