Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17379 miejsce

1% dla Piotrusia Magdziarka

Piotrek urodził się w Ostródzie w 2008 roku. Ma 7 lat. Jest podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą“ Jego największym marzeniem jest, by mógł zagrać na skrzypcach i pobawić się na boisku z rówieśnikami.

Niestety, życie dla chłopca napisało inny scenariusz…

Po narodzinach zdiagnozowano u niego przepuklinę oponowo – rdzeniową. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Wrodzona wada u chłopca poskutkowała niedowładem obu nóg, a także pęcherzem neurogennym. Chłopiec porusza się za pomocą tzw. „łusek ortopedycznych“, ale jest to możliwe tylko na krótkich do pokonania dystansach. Dłuższe trasy Piotruś musi pokonywać na wózku. Mimo, że los ciężko doświadcza chłopca, jest rezolutnym i pogodnym dzieckiem.
Obecny skład zespołu Rockoholic: Mikołaj Krawczyk, Ania Jęczarek, Tomek „Tomo“ Niemiec, Kuba Majerczyk / Fot. Fot. Zdjęcie nadesłane przez Mikołaja Krawczyka
W rodzinnym mieście Piotra – Ostródzie w 2014 roku zorganizowany został koncert „Ja też chcę żyć“, a wszystkie zebrane środki przeznaczone zostały na rehabilitację, a także zakup najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: obuwie ortopedyczne, leki, czy cewniki. Gwiazdą główną wieczoru był zespół Rockoholic z liderem Mikołajem Krawczykiem. Był to debiut koncertowy zespołu, a na evencie grali w pierwotnym składzie. Na chwilę obecną w skład wchodzą - niezmiennie frontman Mikołaj Krawczyk, a oprócz niego Ania Jęczarek, Tomek "Tomo" Niemiec i Kuba Majerczyk.
Do końca kwietnia trwa rozliczenie 1% podatku. Każdy, kto chce może przekazać go na rzecz potrzeb kilkuletniego Piotra. / Fot. Fot. Z archiwum Mamy Piotrka - Anny Magdziarek
Do końca kwietnia trwa rozliczenie 1% podatku. Każdy, kto chce może przekazać go na rzecz potrzeb kilkuletniego Piotra. Instrukcja na plakacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.