Facebook Google+ Twitter

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-01 12:14

Dziś 1 grudnia, czyli Światowy Dzień Walki z AIDS. Wiele osób uważa, że problem ten dotyczy wyłącznie narkomanów, osób prostytuujących się, czy też osób homoseksualnych. To mit!

Co 6 sekund ktoś na świecie zakaża się HIV.

34 miliony osób na świecie żyje z tym wirusem.

Każdego dnia średnio 3 osoby w Polsce dowiadują się, że są zakażone.

15 tys. osób w Polsce jest zakażonych wirusem HIV... szacuje się, że kolejne 20 tys. jest zakażonych, jednak o tym nie wie.

Wiele osób nie dopuszcza do siebie myśli, że HIV i AIDS może ich dotyczyć, panuje przeświadczenie, że problem dotyczy wyłącznie narkomanów, osób prostytuujących się oraz homoseksualistów - to mit. Seks, nawet ze stałym partnerem, może być potencjalnym zagrożeniem, jeśli partner ten w przeszłości narażał się na ryzykowne sytuacje (np. przygodny seks, tatuaż przy użyciu niesterylnych narzędzi, eksperymentowanie z narkotykami). Niestety, często uważamy, że nas ryzyko zakażenia nie dotyczy, nie przeprowadzamy testów w kierunku HIV i przez swoją nieświadomość zakażenia możemy narażać zdrowie innych osób.

Gdzie można zrobić test? Anonimowo i bezpłatnie można zrobić test w punktach konsultacyjno-diagnostycznych. Wykonanie testu poprzedzone jest rozmową z konsultantem.
(Adriana Pawłowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.